Bitcoin Nasıl Satılır

Bitcoin satmak bitcoin satın almak kadar basit değildir. Bu kılavuz, dijital para biriminizi nakite çevirmek için gereken tüm bilgileri size verecektir.

Bitconinizi nasıl satacağınıza karar verirken, öncelikle durumunuza en uygun yöntemi düşünmeye ihtiyacınız vardır: Bitcoin’i çevrimiçi satıyor ya da bizzat kendimiz satıyoruz. Her seçeneğin kendi avantajları ve dezavantajları vardır.

Çevrimiçi bitcoin satmak

Bitcoin’i online olarak satmak, Bitcoin ticaretinde daha yaygın bir yol. Şimdi Bitcoin’i çevrimiçi satma ile ilgili 2 yol var.

Birinci yol, ticaretinizin başka bir şahıs yerine borsa ile yapıldığı bir çevrimiçi alışveriş yoluyla yapılmasıdır.

İkinci yol, Bitcoin sahiplerinin kredi / bankamatik kartlarıyla Bitcoin’le indirimli mallar almalarını sağlayan yeni eşler arası ticaret pazarı. İki grup, bir tür eşler arası alışverişte her iki sorunu da çözmek için bir araya getirilir.

Doğrudan işlemler:

Bu tür satış yapısını sunan web siteleri, Türkiye’de BTCTurk, Bitturk, Paribu, Koinim, Koinmarketi ve Koineks’tir. Ayrıca Cex.io’dan kredi kartıyla işlem yapılabilir.

Bu sitelerde, genellikle bir satıcı olarak kaydolmanız gerekir. Bu kimliğinizi doğrulamayı içerir; bunu daha sonra tekrar tartışacağız.

Borsa işlemleri:

Borsalar, herkesin fonlarını elinde tutan bir aracı olarak hareket eder. Satmak istediğiniz para biriminin miktarını ve satmak istediğiniz para biriminin türünü (örn. Bitcoin) ve satmak istediğiniz birim başına fiyatı belirten bir “satım emri” (tıpkı bir satın alma emri yerleştirdiğiniz gibi) yerleştirirsiniz.

Biri eşleşen bir satın alma emri yerleştirdiğinde, işlem tamamlanır. Para daha sonra hesabınıza yansıtılacaktır.

 

Leave a comment