Bitcoin Düzenlemeleri Nedeniyle, ABDli Kullanıcılar Coinbase’den Yabancı Borsalara Göç Ediyor

Düzenleyiciler, ABD ve Avrupa’daki kripto para birimleri ve borsalarına sıkı sıkıya bağlı kaldıklarından, batıda önde gelen şifreli para alışverişi Coinbase ve Bitstamp gibi şirketlere yaptıkları ticaret hacimlerinde karşılaştırmalı bir düşüş yaşarken; Kore yani OKEx onları kazanıyormuş gibi görünüyor.

Coinbase işlem hacmi% 83 düştü

CoinApi’nin kriptoasset araştırma firması Diar tarafından yayınlanan verilere göre, ABD doları cinsinden kripto para birimi ticareti, dünyanın diğer bölgelerinde bulunan büyük cryptocurrency-to-cryptocurrency borsalarının istikrarlı ve hatta yükselen miktarlarda da görüldüğü gibi 2018’de de düştü. Yayına göre, ABD’de en çok bilinen kripto-para birimi ticaret platformu olan Coinbase, Ocak ayında tüm zamanların en yüksek seviyesinden% 83 oranında düşüş gösterdi. Temmuz ayında, Coinbase yaklaşık 21 milyar dolarlık bir zirveden yaklaşık 3.9 milyar dolar değerinde bir işlem gerçekleştirdi.

Coinbase

Dünyanın en büyük sipariş defteri kripto-para birimi borsası olan Binance, BTC, ETH, BCH ve LTC piyasalarında (2018 boyunca Coinbase’de mevcut olan dört kripto para birimi) Şubat ayında 17,5 milyar dolardan ciltten ılımlı bir düşüş yaşadı. Haziran ayında 9.4 milyar dolar az. Ancak, Binance hacmi bir sonraki ayda yüzde 21 oranında artarak Temmuz ayında 11,3 milyar dolara ulaştı.

Coinbase, kullanıcılarına sürekli yeni ürünler sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta itibariyle 19 kripto paraya sahip olan Merkezi Borsa Bülteni Kurulu Paradex ile ikinci bir cephesi açıldı. Coinbase, ERC20 mobil cüzdanı Toshi’yi Coinbase Cüzdan’a yeniden tanıtarak markanın yönetimini kolaylaştırdı. Uzun dize adresler yerine rehberlere göndermek için daha iyi bir kullanıcı deneyimi oluşturmanın yanı sıra, yeni uygulama da hava düzenlerini destekleyecektir.

Kripto borsa yönetmeliği batı dünyası doğu ülkelerinden biraz daha serttir

Dünyanın dört bir yanındaki ülkeler, borsaları ve kripto-para birimlerini kontrol etmek için düzenlemeler oluştururken, birçok analist, doğu dünyasında batı dünyasından çok şeylerin geri döndüğüne inanıyor. İşte dünyanın bazı büyük ülkelerindeki borsa yönetmeliklerine genel bakış.

  • Japonya : Japon Finans Hizmetleri Ajansı’na kayıtlı olmaları durumunda borsalar yasaldır. Japonya, bitcoin için en büyük pazardır. Cryptocompare’ın verilerine göre, dijital para biriminin günlük hacminin neredeyse yarısı ülkenin para biriminde işlem görüyor.
  • Güney Kore Güney Kore’de ticaret, günlük hacminin yaklaşık yüzde 4’ünü oluşturur. XRP gibi başka bir cryptocurrency için, Kore’de işlem kazanma işlemi ABD doları için bir prim emrediyor. Buradaki borsalar yasaldır ancak sanal para ticareti için anonim banka hesaplarının kullanılması yasaktır. Güney Kore’nin Finansal Hizmetler Komisyonu’na kayıt olmanız gerekmektedir.
  • ABD : ABD düzenleyicileri, bitcoin ve diğer kripto para tanımlarında farklılık gösterir. Borsa tüzükleri de devletten devlete değişmekte, bu da yatırımcılar ve tüccarlar için gerçekten zorlaşmaktadır.

Kore ve Japonya’da düzenlemelerin tanımlandığı ve oldukça arkadaşça olduğunu gördüğümüz üzere, bu ülkelerdeki borsalar büyük miktarlarda görülüyor.

ABD düzenleyicileri, yarışta ileride kalmak istiyorlarsa ve cryptocurrency ve blockchain olarak adlandırılan yeni teknolojide doğuya muadilleri kaybetmemek isterlerse kesinlikle ciddiyetle çalışmalıdırlar.