Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 2 Ağustos 2018

Bitcoin geçtiğimiz birkaç gün boyunca tırmanışına geri döndü, ancak buradan tırmanmaya devam etmeye hazır görünüyor. Fibonacci uzantı aracını uygulamak, bir sonraki potansiyel üst hedefleri gösterir.

% 38,2’lik genişleme hızı, 8,500 $ seviyesinin üzerinde yükselirken, daha güçlü bir boğa momentum,% 50’lik uzama için 8,629 $ ‘lık bir bitcoin alabilir. Oradan, yükselişin devam etmesi,% 61.8’lik bir uzamanın 8,912 $ veya% 78.6’lık uzantının 9.316 $ ‘lık seviyesinde test edilmesine yol açabilir. Tam uzantı 9,831,50 dolar.

100 SMA hala bu zaman diliminde daha uzun süreli 200 SMA’nın üzerindedir, bu da en az direnç yolunun yukarı doğru olduğunu teyit eder. Diğer bir deyişle, yükseliş eğiliminin tersine dönmeye devam etmesi daha olasıdır.

Bununla birlikte, hareketli ortalamalar arasındaki fark, zayıflayan boğa momentumunu gösteren, daralır gibi görünmektedir. Bu devam ederse, bitcoin 200 SMA dinamik bükülme noktasına daha yakın bir sonraki ilgi alanına daha büyük bir geri çekilmeye bağlı olabilir.

Bu, eski bir direnç seviyesinin 6.800 $ ila 7.000 $ seviyesinde ve Haziran’dan bu yana düşük seviyelerini bağlayan yükselen eğilim çizgisiyle uyumlu hale geliyor. Bu olsa da, bir düzeltme için kumdaki çizgi olabilir.

Son zamanlarda aşırı satım bölgesine ulaştıktan sonra RSI zaten yükseliyor, bu da boğaların yeniden şarj edilmeye hazır olduğunu gösteriyor. RSI, Temmuz ayının ikinci haftasından bu yana düşük seviyelerde seyrederken, fiyat artışının daha yüksek seviyelerde seyretmesiyle de görülebilir.

Stokastik, aşırı satım seviyelerine ulaştıktan sonra da yükseliyor. Bu da alıcıların tekrar bitcoin fiyat hareketlerini kontrol altına alabilmesi anlamına geliyor.

Kripto paralar, katalizörler tam olarak olumlu olmadığından haftayı zorlu bir şekilde başlatmışlardır. Birincisi, HitBTC, müşterilere fonlarının güvende olduğunu garanti etseler bile, donanım problemleri nedeniyle bir kesintiyi duyduğunu açıkladı. Bu, tüccarların, Güney Koreli makamların, kripto-para değişimine yönelik vergi kesintilerini sona erdirmeye çalıştıkları haberlerine tepki olarak daha şüpheci olmalarını sağladı.