Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 10 Ağustos 2018

Bitcoin, ayın başından bu yana fiyat hareketlerinin yüksek seviyelerini bağlayan azalan bir trend çizgisinin altında işlem görmektedir. Fiyat şu anda% 50 Fibonacci geri çekilme seviyesi ile hizalanan bu düşen direnci test ediyor.

Direnç olarak tutulması, bitcoin fiyatını 6,100 $ veya daha düşük seviyelerden düşük seviyelere geri götürebilir. En az direnç yolunun aşağı yönde olduğunu doğrulamak için 100 SMA hala uzun vadeli 200 SMA’nın altındadır. Bu basitçe, düşüş eğiliminin geri dönmekten daha devam etmesi anlamına gelir.

Hareketli ortalamalar arasındaki aralık, tutarlı satış baskısını işaretlemek için muhafaza edilmiştir. RSI da düşüş momentumunda geri dönüş sinyalini vermek için aşırı alım bölgesinden geri dönüyor. Stokastik, alıcıların yorulduğunu ve satıcılar osilatör hareket ettikten sonra devralacaklarını göstermek için aşırı alım bölgesine ulaştı.

Yine de, trend çizgisini geçen bir kırılma, 6,800 $ ‘lık% 61.8 Fib testinin ardından 7,177 $ seviyesinin hemen altında yer alan 200 SMA dinamik direncin bir hareketine yol açabilir. Bu seviyeleri geride bırakan sürekli kazançlar, bir geri dönüşün gerçekleştiğini doğrulayabilir.

Bitcoin’in kaydı, SEC’in VanEck / SolidX bitcoin ETF uygulaması için kararını erteleme kararından sorumlu tutuluyor. Düzenleyici, yorumları kabul etmek ve önerilen menkul kıymetler listesinde bu menkul kıymetlerin listelenmesine karar vermek için eylül ayı sonuna kadar vardır.

Bununla birlikte, piyasaların daha uzun süre bekletilebileceği, herhangi bir güçlü hamle ya da tersine dönüşün önlenmesi için onay alınmadığı sürece. ABD ve Çin arasındaki ticaretten dolayı bitcoin gibi riskli varlıklardan dolayı finansal piyasalarda riskli akışların görülmesine yardımcı olmaz.

Dolar bugün CPI raporundan ipuçlarını alacak, ancak daha önce Fed yetkilisi Evans’ın şahin açıklamalarından destek aldı.