Bitcoin Banka Kartları ve Bunları Kullanmanın Avantajları

Bitcoin banka kartına olan ihtiyaç giderek daha belirgin hale geliyor. Subway, Virgin, Whole Foods ve KFC Canada gibi şirketler artık Bitcoin’i de kabul ediyor.

Bitcoin banka kartı nedir?

Bir Bitcoin banka kartı, bir ATM’den para çekmek için kullandığınız normal bir banka kartı gibi çalışır. Ancak, bir bankadan para çekmek yerine, Bitcoin banka kartı bir kripto para birimli cüzdandan kripto çizer . Kartınızı, daha sonra satın almanızı sağlayan, fiat olarak dönüştürülen BTC ile tamamlayabilirsiniz.

Tüm Bitcoin kartları farklı çalışır. Bazıları, kriptoyu hareket ettirebildiğiniz ve onlardan istediğiniz gibi ve onlardan alabileceğiniz fiat hesaplarınızla bağlantılıdır. Diğerleri, Bitcoin’unuzu tutar ve yalnızca işlem sırasında fiat’a dönüştürür. Son olarak, bazılarınız BTC’yi en kısa sürede tamamladıktan sonra fiat’a dönüştürür.

Bitcoin kart türleri

Tüm Bitcoin banka kartı servis sağlayıcıları iki banka kartı verir. Bir sanal banka kartı ve bir plastik banka kartı. Her kartın kendi amacı ve kullanımı vardır.

Anahtar farklar:

Plastik kart

  • Yurt dışında seyahat eden ve yaşayan insanlar için pratik
  • Dünyadaki herhangi bir ATM’den para çekmeyi mümkün kılın
  • VISA / MasterCard’ın kabul edildiği her yerde çevrimiçi ve çevrimdışı ödeme yapmak için kullanılabilir
  • Bir pin numarası ile birlikte gelir

Sanal kart

  • Seyahat etmeyen ve fiziksel bir şey taşımak istemeyen insanlar için daha iyi
  • ATM’lerden para çekilemedi
  • VISA / MasterCard’ın kabul edildiği her yerde çevrimiçi ödeme yapmak için kullanılabilir

Bitcoin banka kartları

İşte birkaç farklı Bitcoin banka kartının bir listesi ve avantajları:

Wirex – Bu kart birden çok bozuk parayı destekler ve kurulmuş, saygın bir şirkettir.

Bitpay – İşlem ücreti yok ve tanınmış bir şirket

Cryptopay – Birden fazla para birimini destekler

Shift – Coinbase hesabınıza bağlanır ve bakım ücreti alınmaz

Avantajları

Bitcoin kart sahibi olmanın ve kullanmanın avantajları sonsuzdur. Burada bazılarını inceleyeceğiz.

Bitcoin banka kartları, Bitcoin ile günlük ödeme yapmanızı sağlar. Bunu yapmak, Bitcoin kullanıcılarının harcamaları ile finansal özgürlüğe sahip olmalarını sağlar, çünkü geleneksel kartların desteklendiği her yerde bu kartlar kabul edilir. Bunu yapmadan önce, sadece seçilen perakendeciler meşru bir ödeme olarak kabul ettikleri için Bitcoin harcamalarında büyük bir kısıtlama vardı.

Bir başka avantaj ise kartınızın hem fiziksel hem de sanal olarak taşınabilmesidir. Bu, tüketicilerin kartlarını nasıl kullanmak istediklerini seçme özgürlüğüne sahip oldukları anlamına gelir. Ayrıca, ulusal para biriminin uçucu olduğu bir bölgeye seyahat ettiğinizde, Bitcoin banka kartı paranızın değerini koruyabilir. Bunun nedeni, yalnızca en iyi döviz kurlarında harcanan tutarı düşerek sahiplerinizi korur.

Bitcoin kartları aynı anda birden fazla fiat para birimini tutmanıza izin verir. Bu para birimleri USD, EUR ve GBP’yi içerir. Bu para birimlerinin tümü, dünya çapında ATM’lerden çekilmek için hazırdır. Bu, günlük yaşamımızda çok yönlü Bitcoin kullanımı için fırsatlar yaratıyor.

Sonuç

Bitcoin banka kartlarının ortaya çıkmasıyla birlikte, Bitcoin gibi kullanıcıların günlük hayatlarında anlam kazanmaları, dünyanın dört bir yanındaki kripto para birimlerinin gelişmesi ve büyümesi üzerinde daha büyük bir etkiye sahip olmasıyla mümkün hale geliyor.