Bitcoin ATM Üreticisi, Yasal Zorluklar Nedeniyle İsviçre’ye Taşınıyor

1 Ocak’ta yayınlanan bir blog yazısına göre, Bitcoin (BTC) ATM üreticisi Lamassu, diğer ülkelerdeki yasal zorluklar nedeniyle İsviçre’ye taşındı .

Şimdi Lamassu Industries AG olarak adlandırılan Lamassu, İsviçre’nin Lucerne kantonuna taşındı, çünkü firma “kuralların iyi tanımlandığı ve düzenleyicilerin inovasyonun yanlısı olduğu bir yerde” olmak istiyor.

Lamassu, bir hesap açma başvurusunun 15 banka tarafından reddedildiğini, çünkü Bitcoin için terminaller ürettiğini , dijital para birimlerinin ticaretinde veya depolarında yer almadığını belirtti. Ek olarak, şirket kendi sitesinde Bitcoin kelimesini kullandığı için ödeme işlemcisi Stripe tarafından reddedildi.

İsviçre, kripto dostu yaklaşımı ve Zug şehrinde bulunan “Crypto Valley” blok zinciri geliştirme merkezi ile ünlüdür . Aralık ayında, Zug edildi sıralanmış en hızlı büyüyen teknoloji topluluğu Avrupa’da . Zug, katılımcıların bir önceki yıla göre yüzde 177 artarak Avrupa kenti başına teknoloji ile ilgili “buluşma” etkinliklerine göre yıllık büyüme oranlarının karşılaştırılmasında en üst sıralarda yer aldı.

Şifreleme parası alanındaki birçok büyük şirket, düzenleyici tahkim aracı olarak daha dostane bölgelere taşındı. Mayıs ayında, Polonya’daki eski en büyük kripto para birimi değişimi olan BitBay , bankaların artık şirketlerle işbirliği yapmaması nedeniyle ülkedeki faaliyetlerini askıya almaya karar verdi . Borsa, bunun yerine , yerel yasaların daha şifreli olduğu Malta Cumhuriyeti’nde yeni bir tedarikçi tarafından gerçekleştirileceğini açıkladı .

Haziran ayının ardından dünyanın en büyük kripto borsası Binance , Malta’da bir banka hesabı açarak yeni banka hesabının “ merkezin adaya taşındığını açıklamasından bu yana“ çok önemli ”bir gelişme olduğunu söyledi. Kararın, Japon düzenleyicilerin borsayla ilgili bir uyarı verdikleri haberi sonrasında alındığı bildirildi.