Bitcoin Ağından İyi İşaretler

Aralık ayında, Bitcoin madenciliği zorluğunun bir kez daha düşmesi bekleniyordu.

 Ancak bu tahmini yendi ve arttı. Bu, madencilerin geri dönerek daha rekabetçi bir ortam yaratması anlamına geliyor. Bununla birlikte, madencilik endüstrisindeki bazı oyuncuların hala bazı zorluklarla uğraşması gerekiyor.

Bu tahmine göre Aralık 2018 sonunda madencilik zorluğu %8.22 düşecekti. Bununla birlikte, büyük Bitcoin maden havuzu BTC.com’dan elde edilen veriler, 31 Aralık’taki zorlukların gerçekte o dönemde %10,03, iki hafta sonra ise %4,72 oranında arttığını gösteriyor. Şimdi, havuz önümüzdeki 13 günde zorluğun  4,35 oranında artacağını tahmin ediyor.

10 yeni Bitcoin madenciliği zorluk ayarı:

Bitcoin Ağından Daha İyi İşaretler 102
Kaynak: BTC.com

Bitcoin’in madencilik zorluğu normal 10 dakikalık blok süresini korumak için iki haftada bir (her 2016 blokta kesin) ayarlanmaktadır. Bunun anlamı, kendi aralarında rekabet eden ve blokları on dakikadan daha kısa sürede çoğaltan madenciler varsa, bir sonraki bulmacanın zorluğunun artacağı anlamına gelir; eğer birkaç madenci varsa ve çözüm bulmak çok daha uzun sürerse, zorluk azalır – blok sürelerini yaklaşık 10 dakika tutacak kadar her iki durumda da.

Madencilerin kulelerinin tekrar açıldığına dair ispatı da eklemek gerekirse, hash oranı da artıyor: Geçen ay 36.5k TH / sn’den 42k TH / sn’ye, yaklaşık% 13’lük bir artış .

Bitcoin karma oranı:

Bitcoin Ağından Daha İyi İşaretler 103
Kaynak: Blockchain.com

_____ 
Bitcoin fiyat tablosu:

Bitcoin Ağından Daha İyi İşaretler 104

Ayrıca, küçük madenciler, yerel yönetimin artmasına yardımcı olan Bitcoin ağındaki paylarını artırmaktadır. Bilinmeyen madenciler, haftalık kripto para birimi yayını Diar’a göre, yılın başında toplam blokların% 22’sini% 6’dan bu yana çözerek Aralık’ı kapattılar. Bitcoin ağının şu anda BTC.com tarafından kontrol edilen havuzların ağ üzerindeki hakimiyetini yitirmiş olması yerine madencilik gücünü daha küçük katılımcılara yayması nedeniyle % 51’lik bir saldırı yaşama olasılığı daha düşüktür .

Bitcoin Ağından Daha İyi İşaretler 105
Kaynak: Diar

Ancak, Bitcoin madenciliği pahalı bir iştir ve sadece gerekli donanım kulelerinin maliyeti nedeniyle değildir. Harcanan elektrik miktarı genellikle inanılmaz derecede yüksek faturaların nedenidir – ve bu, hükümetler olmadan, madencilik faaliyetlerine harcanan elektriğin maliyetini arttırmaktadır. 1 Nisan tarihinden itibaren, Washington’da kripto para birimi şirketleri için güç oranları% 15 artacak. Bunun 2020’de% 35, 2021’de ise% 50 artması planlanıyor. Şimdi, Grant County kamu yararı bölgesine (PUD) göre, dokuz kripto para birimi firması, ABD Bölge Mahkemesi’ndeki Amerikan Bölge Mahkemesi’nde empoze ettiği için madencilik operasyonlarını hedefleyen “gelişen sanayi” oranı.

Bazı madencilik endüstrisi şirketleri için de işler gittikçe zorlaşıyor. Bu arada, dünyanın en büyük madencilik donanım üreticisi ve iki büyük Bitcoin madenciliği havuzunun işletmecisi olan Bitmain , sorun paylarını da görüyor. Onlar Q4 Onlar İsrail dalı kapatıldı ve Çinli medya tarafından raporlar izledi çalışanlarının, tüm ateşlenen 2018 yılında 700 milyon dolar üzerinde kayıp dair söylentilerin sonra şirket, işten çıkarmalar yeni bir dizi duyurdu Bitmain CEO’lar Jihan Wu ve Micree Zhan aşağı çekilmeye ayarlanmış . Yeni kesintiler, Amsterdam, Hollanda ve Rockdale, Texas’ta oluyor – ikisi de orada bulunan tüm Bitmain operasyonlarını kaybediyor.

Üstelik ABD merkezli Bitcoin madencilik şirketi Giga Watt , Kasım 2018’deki iflas ilan edildikten sonra nihayet işsiz kaldı ve CCN’nin belirteci olduğunu belirtti. Rapora göre, şirket bir yıldan biraz fazla sürdü ve Eylül 2017’de bir ilk madeni para teklifi ile başladı. Bunun sebebi ödenmemiş elektrik faturaları. Cryptonews.com tarafından bildirildiği üzere Giga Watt, Kasım ayında Washington’da iflas başvurusunda bulundu ve halen yaklaşık 7 milyon ABD doları tutarında alacaklı vardı .