Bitcoin 5,800$’dan Döndü, Yeni Bir Ralli mi Başlıyor?

Sadece üç günde, Bitcoin fiyatı 5,850 $ ‘dan 6,500 $’ a yükseldi ve bu da tüm kripto pazarının büyük bir farkla geri sıçramasına yol açtı.

Piyasa Tabanı Buldu mu?

BitMEX CEO’su Arthur Hayes ve Susquehanna dijital varlık lider Bart Smith gibi önemli yatırımcıların Bitcoin değerinde bir başka büyük düşüş için beklentilerine rağmen, kripto-para piyasasının en alt seviyesine ulaşmasıyla güçlü bir durum söz konusu olabilir.

Haftalık Bitcoin kazanımı, Coinbase tarafından sağlanan fiyat tablosu

Hem Hayes hem de Smith, geçtiğimiz hafta boyunca, Bitcoin’in ve kripto pazarının geri kalanının, bir sonraki ara ralliyi desteklemek için bir temel oluşturması ve istikrar kazanmaları gerektiğinden, orta vadeli bir ralli başlatmadan önce bir başka düzeltme yapılması gerektiğini söylediler.

Bununla birlikte, Nisan ayından bu yana bu kadar büyük bir toparlanma görülmedi. Bitcoin’in fiyatı 5.900 $ ‘dan 10.000 $’ a yükseldi ve son üç gün içinde kripto pazarının değer kazanmasının değeri hızlı bir toparlanma ile desteklendi. belirteçleri.

Temmuz ve Ağustos ayları arasında, Ontoloji, VeChain ve ICON dahil olmak üzere en fazla belirteçlerin fiyatı, yüzde 40’tan fazla kendi başına dayak yapan Bitcoin’e karşı yaklaşık yüzde 80 oranında düştü. Halka açık kripto değişim piyasasında istikrarsızlık ve oynaklık nedeniyle, yatırımcılar yüksek riskli yüksek getirili yatırımlara yatırım yapmaya isteksizdi.

Geçtiğimiz üç günde, trend tersine döndü, ardından sembollerin momentumunda bir değişim oldu. Temmuz ve Ağustos aylarında Bitcoin ve ABD doları karşısında zayıf bir performans gösteren eterne bazlı belirteçler, 48 saatlik bir sürede büyük kazançlar kaydetti.

Bitcoin’e karşı yüzde 50 ila 90’lık kayıp kaydeden Nano, Ontology, VeChain, Aion, Nebulas, Pundi X ve Waltonchain koinleri, kısa sürede Bitcoin’e karşı yüzde 20 ila 50 oranında artış kaydettiler.

Yatırımcıların sabit borçlar ve büyük kripto para birimlerinde biriktirdikleri fonları belirlemeye başladıkları göz önüne alındığında, bireysel yatırımcıların yüksek riskli işlemlerin takibinde daha fazla risk almaya başladıkları söylenebilir, ki bu sadece büyük bir geri dönüşte görülen bir eğilimdir. veya orta vadeli bir ralli öncesinde.

Saygın bir yatırımcı ve analist olan Smith, ABD pazarlarında bir Bitcoin takas borsa notunun (ETN) piyasaya sürülmesinin önümüzdeki aylarda yeni yatırımcıları çekeceğini düşünüyor.

“Bugün 8 milyon dolar işlem görüyor (ETN aracılığıyla). Bu yüzden tekrar tekrar bir fonda olsaydınız, bu oldukça hızlı bir şekilde toplanırdı. Bu hacim zamanla ETN’nin büyük bir anlaşma olabileceğini düşünürse, ancak piyasanın hareket etmediğini ve piyasanın şov modunda olduğunu düşünürdüm. Smith, “Bir katalizör olacağını düşündüğünüz birçok haber geldi” dedi .

Başka bir düzeltme olur mu?

Bitcoin’in 7.000 $ ‘ın üzerinde bir ivme bulduğu ve kısa vadede abartısız büyük kazanımlar gördükten sonra, kripto pazarının değerlenmesinin Şubat, Nisan ve Haziran aylarında olduğu gibi bir kez daha düşmesi hala mümkündür.

Ancak, kısa vadede, en azından önümüzdeki haftalarda, piyasa çok iyimserdir ve yatırımcılar yüksek riskli varlıkları işlemeye başlamış ve varlık sınıfında yatırımcıların artan güvenlerini ortaya koymuşlardır.