Binance, Listeleme Ücretlerini Bağışlayacak

Binance, Listeleme Ücretlerini Bağışlayacak

 Binancetüm şifreleme listeleme ücretlerini açıklamaya söz verdi ve bunları çeşitli yardım projelerine bağışlayacağını açıkladı.

Binance, daha önce Bitcoin Charity Vakfı’nı küresel yoksullukla savaşmak için başlatmış olan kripto para birliği sahnesinde önemli bir oyuncu olmuştur. Şirket vakfı şu şekilde açıklıyor :

“Blockchain Charity Foundation (BCF), küresel ve sürdürülebilir kalkınmaya ulaşmak için blok zincirinin etkin bir şekilde hayırseverliğinin ilerlemesine adanmış bir kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. BCF, hayırseverlik teknolojisinin her türlü yoksulluk ve eşitsizliği sona erdirmek, sürdürülebilir kalkınmayı ilerletmek ve kimsenin geride kalmamasını sağlamak için kullanılabileceği bir gelecek inşa etmek için dünyanın ilk desantralize yardım kuruluşunu geliştirerek hayırseverliği dönüştürmeyi amaçlamaktadır. Vakıf, UNIDO’nun iyi niyet elçisi Helen Hai’nin başkanlığını yaptığı Malta Ticaret Borsası Başkanı Marie-Louise Coleiro Preca ile üst düzey danışmanlık kurulunun başkanı olarak dünyanın en büyük cryptocurrency alışverişi olan Binance tarafından başlatıldı. ”

Birçok değişim gibi Binance da “muazzam” listeleme ücretleri için ateş altında kaldı. Borsaların çoğu, pazar yerlerini listeleme maliyetleriyle ilgili olarak nispeten şeffaftır, ancak bu her girişim için geçerli değildir ve fonlar genellikle diğer taktikler arasındaki başlangıç ​​listeleme ücretlerinden, marj hesaplarından ve alım satım spreadlerinden elde edilir.

Bununla birlikte, değişim ekibi web sitesinde aşağıdaki ifadeyi listelemiştir:

“Binance, liste ücreti politikasında bir değişiklik yapacak. Hemen başlayarak, ileriye doğru, tüm liste ücretlerini şeffaf hale getireceğiz ve bunların yüzde 100’ünü hayır kurumlarına bağışlayacağız. Proje ekipleri hala bir ‘liste ücreti’ sağlamak istediklerini veya artık daha uygun bir şekilde ‘bağış’ olarak adlandırılacaklarını teklif edeceklerdir. Binance bir sayı dikte etmeyecek, ayrıca asgari liste ücreti alınmayacaktır. Herhangi bir proje ücretlerinin ne olduğuna karar verebilir (bağış) ve bu ücret Binance’ın yardım girişimi aracılığıyla kamuya açıklanacaktır. ”

Şirketin CEO’su Changpeng Zhao (aynı zamanda CZ olarak da bilinir), büyük bağışların, hangi yeni kripto paranın listeleneceğine dair yöneticilerin kararlarını garanti etmediğini veya hatta etkilemediğini hemen duyurdu .

Ayrıca, değişikliğin blokaj kullanımını sosyal amaçlar ve “daha ​​iyi” olmak üzere arttırmak için tasarlandığını belirtmesine rağmen, şirketin bağış almak için seçeceği hayır kurumları hakkında hiçbir şey söylemedi. Duyuru, borsada umutsuzca Kore bloguna göre ortaklıklarını ve listeleme sürecini temizlemeye çalışırken ortaya çıkıyor .

Binance sık sık haksız listeleme süreçleri eleştirmenleri tarafından suçlanıyor, şirketin ticaret platformunda paralarını listelemek için büyük miktarlarda para ödemeye istekli olan projelere karşı iyilik gösteriyor. Bu iddialar, Binance’ın Ağustos ayında, bilinmeyen bir dijital jetonu listelemek için yaklaşık 400 BTC (2.6 milyon $) talep ettiğini ortaya çıkardıktan sonra ortaya çıktı.

CZ, daha sonra, 2.6 milyon dolarlık ücretin yanlış olduğunu söylemek için Twitter’a gitti:

“400 veya 4000 BTC ödese bile sh * tcoins listelemiyoruz. [ETH, NEO, XRP, EOS, XMR, LTC ve daha fazlası] hiçbir ücret ödemeden listelenmiştir. Soru şu ki, ‘Binance listelenmek için ne kadar ücret alıyor?’ ama, ‘madalyon yeterince iyi mi?’ Bu ücret değil – bu senin projen! ”

Binance, web sitesinde listelenen bir madalyonun alınabilmesi için, resmi bir başvuru sunması, bir listeyi veya ortaklığın asla ifşa edilmemesi gerektiğini ve Binance’ın logolarını ilgili pazarlama materyalinde asla kullanamayacağını söylüyor.

Ne yazık ki, bir kaynak şirketin en son hamlesini insanların aldıkları olumsuz basından rahatsız etmenin bir yolu olarak görüyor, okuyucuları “Binance’ın iyi niyetlerinden kandırmamak” konusunda uyarıyor. “Kripto-para birliği projelerinin madeni paraları listelemeye ne kadar yüklediğine dair kurallar” ve “gerçekten kötüye kullanım” gerçekleşene kadar, “kötüye kullanım” ın ne kadar meydana geldiğini anlamanın bir yolu yoktur.