Binance Jersey’de Euro ve Sterlin ile Bitcoin Alınabiliyor, Türkiye’yi Destekliyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Jersey adasında yeni bir kripto borsası başlattı.

Firma yaptığı açıklamada, kullanıcıların yeni borsa aracılığıyla Avrupa ve İngiltere’de Sterlin ve Euro ile bitcoin ve ethereum için çift olarak işlem yapabileceklerini duyurdu.

Borsa’nın baş finans müdürü Wei Zhou, “Binance, son derece gelişmiş dijital altyapısı, sağlam düzenleyici çerçevesi ve birinci sınıf finansal hizmetler sektörü için Jersey’yi seçti” dedi.

Ayrıca, Binance Jersey’nin kriptodan kriptoya değişim borsası olan Binance.com’dan bağımsız bir varlık olduğunu ancak aynı teknolojiyi kullanarak inşa edildiğini açıkladı.

Wei, Binance Jersey’nin uyum dahil olmak üzere farklı fonksiyonlar için personeli işe alması ve işe almaya devam etmesi olduğunu söyledi.

Borsa, adada yaklaşık 40 iş yaratmak amacıyla borsa geliştirmek için devlet destekli ekonomik kalkınma ajansı Digital Jersey ile birlikte çalışıyor.

Binance, ilk  olarak Haziran 2018’de ajansla ortaklık kurdu. Binance CEO’su Changpeng Zhao, “Büyük bir para birimine dayalı yerel ekonomisi (GBP) ve İngiltere ve Batı Avrupa’ya yakınlığı ile, Jersey ile işbirliği sadece yerel ekonomiye fayda sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda Avrupa’nın geri kalanına genişlememiz için güçlü bir operasyonel temel oluşturacak. ”