Biitcoin (BTC) Fiyat Analizi – 14 Haziran 2018

Bitcoin hala 4 saatlik grafikte düşen bir kanalda seyrediyor, ancak destekte biraz yükseliş var. Bu, zararları kontrol altında tutmaya devam ederse, bitcoin rezistansa yaklaşık 7,085 dolar geri dönebilir.

Bu,% 61.8 Fibonacci retracement seviyesi ve inen kanalın tepesi ile sıralanır. 100 SMA, aynı zamanda, bir tavan olarak mukavemetine ilave etmek için kanalın üst kısmı ile aynı hizadadır.

Hareketli ortalamalardan bahsetmişken, 100 SMA hala en az dirençli olan 200 SMA’nın altındadır ve en az direnç yolunun aşağı yönde olduğunu belirtmektedir. Başka bir deyişle, çıkmazın tersine dönme olasılığı daha yüksektir.

Daha sonra, hareketli ortalamalar arasındaki boşluk, potansiyel yukarı doğru bir geçiş sinyali vermek için daralmaktadır. Bu, düşüş momentumunun yavaşladığını ve alım baskısında bir dönüşün mümkün olabileceğini göstermektedir.

RSI daha yüksek dönüyor, böylece alıcılar üst seviyeyi tekrar kazanırken, bitcoin takım elbisesini takip edebiliyor. Bu osilatörün dünden beri daha düşük seviyelere çıkmasıyla birlikte, yükseliş eğilimi görülebilirken, bitcoin düşük seviyelere sahipti.

Stokastik, satıcıların ara verirken alıcıların devraldığını göstermek için aşırı koşullardan da çekiliyor.

Bitcoin dört ay içinde en düşük seviyesine inmiştir ve birkaç engelin kırılması daha fazla yatırımcıyı daha fazla mallarını tasfiye etmeye zorlamıştır. Ancak, FOMC kararından sonra fiyat, merkez bankası faiz oranlarını artırsa ve yıl sonunda iki zam için daha fazla yer ayırsa da, sıçrama yapabildi.

Yatırımcılar, ABD düzenleyicileri tarafından bitcoin fiyatının manipüle edilip edilmediğine dair devam eden soruşturmanın sonuçları hakkında endişelenmeye devam ediyor. Kanıtlar, fiyat manipülasyonunun çok fazla olduğunu gösterirse, endüstriye duyulan güven daha da aşındırabilir. Bazı raporlar, Tether’ın 2017’de bitcoin fiyatını değiştirmek için kullanıldığını gösteriyor.