Bank of America Bir Kripto Patenti Daha Aldı

Bank of America, başka bir blockchain patenti verdi. ABD’deki büyük bankalar arasında en büyük blockchain bağlantılı patentler olabilir. Bank of America’nın en son patenti, toplamını 50’den fazlaya çıkardı. Sahip oldukları patentlerin sayısı etkileyici, ancak bu yeni patent gelecek daha büyük şeylerin bir simgesi olabilir.

Dünyanın en büyük bankaları blockchain ve kripto para birimleri konusunda çok dikkatliydi. Geçen sene, bankalarda liderlikten kriptolara yönelik bir dizi olumsuz yorum vardı. Şimdi bir yüz yüze gibi görünüyor ve dünyanın en büyük bankalarından bazıları kilitleme bloğu teknolojisini arıyor.

Amerika Bankası Crypto

İlk bakışta, kriptolar kurulu bankacılık modelinin dışında kalıyor gibi görünüyor. Eşler arası işlemler, bankaların kar etmesi için fazla yer bırakmaz. Bank of America’nın “ Blok Zinciri Şifreleme Etiketleri ” nipatentli hale getirdiğini , şimdi geliştirdikleri şeyin biraz daha derine inmesinin zamanı geldi.

Bank of America Kripto Satıcı Hesaplarına Bakabilir

İçerik göster ]

Çoğu kripto paralar kesinlikle ortadaki adamı keser, ancak bu büyük tüketici perakende operasyonları için ideal değildir. Büyük tüketici güdümlü şirketler, ödeme işlemcileri ve bankalarla iş birliği yapmakta ve böylece büyük ölçekli tüketici harcamaları ile ilgili büyük yönetim maliyetlerinden tasarruf edebilirler.

Bank of America’nın son patentinden gelen soyut, gittikleri yere biraz ışık tutabilirdi. Yeni patentleri:

“Bir işlemciye sahip bir aygıt içeren bir sistem, bir dizi veri elemanını almak ve bir bellekten bir şifreleme anahtarı almak üzere yapılandırılmıştır. İşlemci ayrıca, birinci şifrelenmiş veri elemanlarını blok zincir için bir birinci blok içine yerleştirmek ve birinci kümenin yerlerini tanımlayan bir birinci şifreli eleman haritası oluşturmak için şifreleme anahtarını kullanarak birinci veri elemanı kümesini şifrelemek üzere yapılandırılmıştır. İlk blokta şifreli veri elemanlarının İşlemci ayrıca, bir yaratıcılık etiketi oluşturmak, içerik oluşturucu etiketini şifrelemek, içerik oluşturucu etiketini ilk blok içine gömmek ve ilk bloğu bir blok zincirine yayınlamak için şifrelenmiş anahtarın ilk şifrelenmiş eleman haritasıyla birleştirilmesi için yapılandırılmıştır. ”

Düz İngilizce’de bu, kripto işlemlerini kolayca kaydedebilen bir sisteme benziyor. Belki de Bank of America, zaten kurulmuş olan yarı-banka Xapo gibi, kripto yatırma oyununa girmenin yollarını arıyor.

Aynı zamanda gerçekten şık bir çevrimiçi kripto cüzdanı olabilir, ama muhtemelen bundan daha fazlası var. Blockchain uzayında uyguladıkları sayısız patente dayanarak, son buluşları, Bank of America’nın yakın gelecekte kripto para birimleri için sahip olduğu daha büyük bir planın bir parçası olabilir.

Sayısız Patent Uzlaşma İçin Cryptos Kullanıyor

FinTech senaryolarını bir süreliğine bir kenara bırakarak, Bank of America’nın patentli olduğu sistem, ortaya çıkan mikro ödeme akıllı şebeke teknik fenomeninin bir parçası olabilir . Walmart dahil olmak üzere çok sayıda şirket, kriptolara ve blok zincirinin işlev görmesine dayanan IoT elektrik şebekesi sistemlerini patentlemiştir.

Eğer yardımcı programlar kriptolarda iş yapmayı planlıyorsa, kullandıkları tüm sermayeyi saklamak için çok güvenli bir yola sahip olmaları gerekecektir. Teoride, kendi sistemlerini tasarlayabilirler veya bir üçüncü taraf uygulamasını kullanabilirler. Ancak, kurulu endüstrinin bankacılık sistemi ile olan ilişkisinin doğası göz önünde bulundurulduğunda, muhtemelen, bilançolarından uzakta mevduatın sorumluluğunu farklılaştıracak bir banka merkezli depolama sistemini tercih edeceklerdir.

Cryptocurrency kullanıcılarının büyük çoğunluğu bankalarla uğraşmak istemiyorlar, ancak büyük şirketler ve kamu hizmetleri, değişen yükümlülüğün değerini kendi operasyonlarından uzakta anlıyorlar. Sadece maliyet tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda para yatırma işlemlerini bir dizi başka finansal hizmetle bütünleştirmelerini sağlar. Bank of America, iş modelini kripto çağına taşıyacak bir platform üzerinde çalışıyor ve bir peer-to-peer ticaret ağında bile bir aracı pozisyonunda kalmasına izin veriyor olabilir.