BAE, ICO’ları Sermaye Piyasalarına Sunuyor

BAE, ICO’ları Sermaye Piyasalarına Sunuyor

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Reuters’in raporlarına göre 2019’da sermaye piyasaları için ilk para tekliflerini (ICO) kabul etmeye hazırlanıyor . Bu, Dubai hükümeti tarafından vatandaşlara dijital bir para birimi başlatılması için önerilen bir planın topukları üzerine geliyor.

BAE’nin menkul kıymetler gözlemcisi CEO’su Obaid Saif el-Zaabi, kalkınma hakkında yorumlarda bulunurken, ICO’ların artık bölgede menkul kıymetler olarak kabul edildiğini ve planların ilk düzenlemeleri uygulamaya koymaya hazır olduğunu belirtti.

“Birleşik Devletler Menkul Kıymetler ve Emtia İdaresi Kurulu, ICO’ları menkul kıymetler olarak kabul etti. Planımıza göre, 2019’un ilk yarısında zemin üzerinde düzenlemelerimiz olmalı ”.

Amaç, şirketlere sermayenin yenilikçi bir modelini sağlamak, ülkenin sermaye piyasalarına yönelmek ve şirketlerin sermayeyi yükseltmek için kullanabilecekleri araçların çeşitlendirilmesi, düşük petrol fiyatlarının ve hisse senedi piyasalarının başlangıçtaki halka arzlar üzerindeki olumsuz etkilere işaret etmesi anlamına geliyor. Son yıllarda BAE ve Arap Körfezinde (IPO).

Ancak El-Zaabi, ESCA’nın şu anda uluslararası danışmanlar ve Abu Dhabi ve Dubai hisse senedi piyasaları ile işbirliği içinde yeni bir önerilen kurallar hazırladığını ve şu anda bir üst düzey bakan tarafından gözden geçirilmekte olduğunu da ekledi. Ayrıca, borsaya kote şirketler kuruluna atananların yüzde 20’sinin kadın olduğu gerekçesiyle, kadınları işlem gören şirketlere dahil etmeyi amaçlayan yeni bir girişimden de bahsetti.

Aile sahiplerinin sahip oldukları şirketlerdeki hisselerinin tamamını veya birçoğunu satmasını sağlayacak halka arzların kolaylaştırılması için 2019’da yeni bir yasa çıkarılabilir. Bu Zaabi’ye göre, “Ekonomi Bakanlığı başbakanlık bürosuna yazılmıştır. ve onay bekliyoruz. ”

ESCA duyuruları, bu ayın başlarında belirtilen kaynakların, tüm ülke mevzuatını içeren resmi bir yayın olan bir sonraki Birleşik Arap Emirlikleri Resmi Gazetesinde resmen yasalara uygun hale getirileceğinin onaylandığını gösteriyor. Kaynaklar ayrıca, milletvekillerinin bölgeye daha fazla fintech faaliyeti çekmek için düzenleyici bir sandbox çıkarmayı planladıklarını da belirtti.

Dubai

Dubai şehri ayrıca, tüketiciler tarafından kentte mal ve hizmet için ödeme aracı olarak kullanılması beklenen Emcash adlı dijital para biriminin lansmanını duyurdu. Emcash, Birleşik Arap Emirlikleri tarafından desteklenecek bir istikrara kavuşacak. ulusal para birimi, dirhem. 

Ayrıca, Dubai Ekonomik Kalkınma Departmanı, blockchain ödeme sağlayıcısı Pundi X ve ortağı Ebooc Fintech & Loyalty Labs’ın bir kolu ile anlaşmanın bir parçası olarak emcredit’in emcash para biriminde bir satış noktası (PoS) ödeme olanağı sağlanacaktır. LLC.

“Biz […] Dubai’nin Dubai’deki dijital parasını kullanarak alışveriş için ödeme yapmak, devlet ücretlerini ödemek vb. İçin gerçek zamanlı ödeme yapabilmeyi öngörüyoruz,” diyor DFP CEO’su Abdalla Al Shamsi Ebooc basın açıklamasında yorum yaptı.

Bununla birlikte, Dubai’nin devlet seviyesinde blok zinciri inovasyonu olarak ortaya çıktığı anlaşılıyor. Geçen yılki Dubai International, havalimanlarında manuel kontrolleri elden çıkarabilecek dijital pasaportlar geliştirmek için blok zincirleme teknolojisini kullanma planlarını açıkladı. Bu, devam eden çok sayıda planla birleştiğinde, 2020 yılına kadar tamamen bloke edilmiş bir şehir olma hedefinin bir parçası.

“Dubai, son yıllarda yaygın olarak kullanılan Blockchain Stratejisi ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni sektördeki komşularının önemli ölçüde ön plana çıkardığı devlet seviyesindeki ilgi ile hem kripto-para birimi hem de blok zincirleme düzenlemesi konusunda ilerici bir duruş sergiledi” dedi, Lt-Gen Dhahi Khalfan Tamim, Dubai’de bir panelde konuşan genel güvenlik şefi.