Ayı Piyasası, Kurumsal Yatırımcıların Kriptoya Girmesini Sağlıyor

Ayı Piyasası, Kurumsal Yatırımcıların Kriptoya Girmesini Sağlıyor

Başlangıç ​​sermayesinin ortak kurucusu Garry Tan, bu yıl kripto piyasasının düşüş eğiliminin, başta kurumsal yatırımcılar olmak üzere, yeni girenler için yatırım risklerini azalttığını düşünüyor. Geçmişte Coinbase gibi kripto girişimlerine yatırım yapan 37 yaşındaki girişimci, bu kurumların kripto para birimi ekonomisine enjekte ettikleri paranın, bir ana girişim sermayesi yatırımına verilebilecek kadar yüksek olduğunu belirtti.

Bitcoin ve kripto-para piyasasının geri kalanı 2017 yılında bir yükseliş dönemine girmişti. Fakat sanayi sonraki çeyrek dönemlerine taşırken, kazançlar büyük oranlarda azalmaya başladı. Sonuç olarak, bir önceki yıl yaklaşık 795 milyar dolara ulaşan toplam kripto piyasası kapitalizasyonu, şimdi 218 milyar dolara daraldı. Bir yıldan kısa bir süre içinde yüzde 72 civarında bir kayıp.

Ancak, birçok analist , ayı piyasasının dibe vurduğuna inanıyor . Tüm kripto para piyasasının lokomotifi olarak kabul edilen Bitcoin, yaklaşık 6.000 $ ‘lık güçlü bir destek buldu. Tan, pek çok kurumsal yatırımcının söz konusu tabanın etrafında uzun pozisyonlara girdiğine işaret ederek, daha yüksek oluşumlardaki pozisyonları açmaktan daha güvenli bir strateji olacağını düşünüyor.

Bu, büyük bir paranın 6,000 $ ‘ın altındaki herhangi bir yerde Bitcoin pazarından çıkmayacağı anlamına gelebilir, bu da her bir üst topun tabanı için aynı anlama gelir. Örneğin, piyasa kapağına göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, üssünü 200 $ civarında buldu. Benzer şekilde, Ripple, Bitcoin Cash, EOS, Monero ve Litecoin de kendi yıllık olarak en düşük seviyelerden geri tepmektedir.

Ancak, yatırımcılar, kripto fonlarının düşük performansından dolayı zarar görmeye devam ediyor. Önceki yıllar, en önemli kripto hedge fon dağıtımlarına tanık oldu. Kripto piyasası çok milyon dolarlık büyümenin temelsiz tahminleri nedeniyle çok yükselişteydi. Aynı zamanda, birçok finansal riskten korunma fonu yöneticisi portföylerinin büyümesini abartmış ve milyonlarca dolarlık yatırımcının varlıklarını spekülasyon yapmak için harcadı.

Autonomous Next tarafından Ağustos ayında yayınlanan bir rapor , bu kripto hedge fonlarının çoğunluğunun değerlemesinin, 2018’in ilk yarısında yüzde 50’den fazla düşüş gösterdiğini ortaya koydu. Çalışma , Ethereum’un düşüş eğilimini piyasanın küçümseyici performansının arkasındaki ana katalizör olarak suçladı.

“Ethereum platformunda bir projeyi kullanmak için, kullanıcıların öncelikle para toplamak için verilen bir üçüncü taraf jetonu satın almaları ve ödeme yapmaları gerekiyor. Üçüncü taraf ETH hizmet için ödeme yapacaklar. Bu da, ETH’yi daha az çok yönlü ve bir hesap birimi ya da değişim aracı olarak daha az kullanışlı hale getirir. İkincisi, ETH’yi kendi para birimi olarak yükselten ICO’lar bunu fon operasyonlarına satmak zorunda. ”

Ayrıca, yatırımcıların HY 2018 boyunca kripto varlıklarını bırakmalarına neden olan diğer önemli etkenler olarak düzenleme ve ETF’nin reddedilmemesinden söz etti.

Kripto Pazarının Normalizasyonu

Şimdi spekülatörlerin çoğu gitti, kripto katılımcılar onun işleyişinin daha fazla farkında hale gelmiştir. Yatırımcıların potansiyel dolandırıcılığı konusundaki bilgisi nedeniyle, katı bir kavram kanıtı olmayan yeni ICO projeleri ölüyor. Düzenleyiciler, büyüyen blockchain yatırımlarının ardından bir kripto para birimi yasası geliştirmek için daha fazla ilgi gösteriyorlar.

Tan, önemli bir yatırım müdürü olan David Swensen’den, kripto-para piyasalarının daha az riskli durumunu anlamak için en son olduğunu belirtti. Yale’nin Warren Buffet adlı bir parçası olan Swensen, kısa bir süre önce kripto paralara ayrılmış iki fona yatırım yaptı.

Tan, “Kripto kışı genellikle uzun-uzun vadeli Yale-model kurumlarının tehlikeli olmayan bir fiyata girmesini daha güvenli hale getiriyor” dedi. “Korkunç olanı biliyor musun? Yatırım yapıyor ve hemen% 80’lik bir düşüş görüyor. Buradan kurtulmak zor. ”