Ayı Piyasası, Avukatlar İçin Geçiyor

New Hampshire Hukuk Fakültesi Üniversitesinde yardımcı profesör olan Jason Civalleri, “Fiyat için bir kripto kışı ama avukatlar için bir kripto yazı” dedi. Civalleri devam etti: “Fiyat düştüğünde, yasal hizmetler için çok fazla talep alıyorsunuz.”

Bu yüzden UNH Yasası blockchain ve cryptocurrency alanında yeni bir sertifika programı sunmak için acele ediyor.100’den fazla öğrenci , ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Hester Peirce , Ethereum Vakfı araştırmacısı Vlad Zamfir ve MyCrypto CEO’su Taylor Monahan da dahil olmak üzere, sektördeki oyuncuların konuk konuşmacı olarak yer alacağı programa ilgi duyduğunu belirtti .

UNH profesörü ve program direktörü Tonya Evans, “Bugün çıkan hukuk öğrencisinin teknolojik açıdan yeterli olması gerekiyor” dedi ve üniversitenin blok zinciri referanslarının “vaaz ettiğimizi uygulamanın başka bir yolu” olacağını söyledi.

Kripto paralara öğrenci ilgisi, piyasa eğilimlerinden bağımsız olarak ülke genelinde artmaktadır.

Gerçekten de, New York Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yardımcı doçent olan Andrew Hinkes, NYU’da yaklaşmakta olan blockchain kursu için zaten 80 öğrencinin kayıt yaptığını ve kayıtlarının bir ay daha açık olduğunu söyledi. Kursa olan talep o kadar yüksek ki artık her sömestr teklif ediliyor.

Hinkes ayrıca, geçmiş yıllarda geçen birkaç yıllık talebe kıyasla, düzenleme ve kripto para birimi ile ilgili akademik konferanslar için haftalık talepler alır.

Hinkes, “Bu varlıkların değeri düştüğünde, muhtemelen para kaybetmiş ve bu nedenle dava açmak isteyebilecek kişiler var” dedi. 2017 yılında ICO patlamasından bahsederken şunları ekledi:

“Bu, sınıf eylemi savunması, sınıf eylemi kovuşturması ve uyumlu olamayacak şekillerde fon sağlamak için ortaya çıkan her türlü hukuki ve cezai dava ve bu tahmin edeceğimiz tüm düzenleme ve uygulama eylemleridir” dedi.

Hinkes, kısıtlama statüsünün genellikle beş yıla kadar olduğuna dikkat çekti ve düzenleyiciler dava açmak için zaman ayırma alışkanlığına sahipler. Bu nedenle, yıllarca blockchain meraklısı hukuki hizmetler için talepte bir patlama olacağını bekliyor.

Sürekli Eğitim

Hinkes, UNH’in Evans’ı ile avukatların bu bilgiyi davalar arasında uygulamak için bu dijital sistemlerin derinlemesine bir anlayışa ihtiyaç duymaları gerektiğine de karar verdi.

Evans, “yenilik ve tüketici korumaları arasındaki o güzel noktaya ulaşmak için” her sektördeki avukatların müşterileriyle, kanunun Bitcoin‘den akıllı sözleşmelere kadar çeşitli blok zinciri teknolojilerine nasıl uygulandıkları hakkında konuşmaları gerektiğini söyledi.

Bu iki konu – yazılım geliştirme ve hukukla ilgisiz gibi görünse de, Hinkes teknik uzmanlık eksikliğine dayanan yanlış bilgilendirmenin avukatlar ve müşterileri için zararlı olabileceği konusunda uyardı. Bu nedenle Hinkes, profesyonellerin UNH’ler gibi sürekli eğitim programları aramasının “giderek daha yaygın” olduğunu söyledi.

Böyle bir UNH öğrencisi, hemşire uygulayıcı ve avukat Lisa McGunnigle, Bitcoin sevgisini bir hukuk uygulamasına dahil etmek istediğini söyledi.

“Esneklik, derslerin ve öğretmenlerin kalitesi kilit olmasına rağmen, büyük bir faktördür” dedi. Teknoloji uzmanlarının öncülük ettiği çevrimiçi derslerin neden çalışan profesyonellere çekici geldiğini söyleyerek.

Tıpkı Hinkes gibi, McGunnigle bugünlerde blok zinciri teknolojisi hakkında bilgi edinmek için çok daha zorlu kurs seçeneklerini fark etti.

“Kripto para birimleri etrafındaki yasal ilişkilerin ince ayarlanması potansiyeli var” dedi.