Asya Risk Sermayesi Küresel Kripto Şirketlerinde Yatırımları Hızlandırıyor

Asya Risk Sermayesi Küresel Kripto Şirketlerinde Yatırımları Hızlandırıyor

Asya şirketlerinin, Silikon Vadisi’nde her zaman bir varlık vardı. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, yatırımlarının ölçek olarak önemli ölçüde artmış gibi görünüyor. 2017, küresel olarak girişim sermayesi finansına 157 milyar dolarlık bir akış kaydetti. Göre Wall Street Journal tarafından analiz ,% 40, veya $ 61 milyar dolar, Asya yatırımcılardan geldi. Bu on yıl öncesine göre sekiz kat daha fazla ve ABD girişim şirketlerinin geçen yıl harcadığı zaman sadece% 3 daha azını temsil ediyor.

Andreessen Horowitz ve Sequoia Capital, girişim sermayesinde (VC) büyük isimler. Şimdi hem ICO’larla hem de SoftBank ve Tencent gibi Asya majörleri ile rekabet etmek zorunda kalacaklar gibi görünüyor. Asya VC, ABD merkezli VC firmalarının ilk çatlağı kurdukları umut vaat eden yeni teknoloji şirketlerine giremedi. Bu değişti ve blok zincirinin değişen VC manzarasının sürüşünün bir parçası olabileceği anlaşılıyor.

Asya Girişim Sermayesi Fonları

Asya, blockchain ve kripto geliştirmenin bir sicili olmuştur. Çin, geçen yıl kripto ve blokçuluk konusunda sert bir tavır alsa da, bu pozisyon değişmiş gibi görünüyor. Çin Devlet Başkanı Xi, “devrim niteliğinde bir teknoloji” olarak adlandırılan blok zinciri olarak adlandırdı. Başkanın görüşü devlet politikası olarak ele alınmış görünüyor ve Çin Halk Partisi sözcüsü Halkın Günlüğü , Çin hükümet yetkilileri için bir blok zinciri rehberi yayınladı .

Silikon Vadisi’nin start-up’larına büyük yatırım yapan aynı Asyalı aktörler de kendi arka bahçelerinde fırsatlar arıyorlar. Softbank’ın Vizyon Fonu, Çinli çevrimiçi sigorta şirketi ZhongAn’a 100 milyon dolarlık yeni bir yatırım arıyor. SoftBank’ın ZhongAn’da, çeşitli sektörlerdeki blockchain teknolojisi için yeni kullanımlara bakan bir hissesi var.

ZhongAn, Çin’deki tavukları izlemek için blok zinciri tabanlı bir platform oluşturdu. Onlar Çin’in devasa tarımsal tedarik zincirindeki gözetim ve hesap verebilirlik düzeyini artırmak için blockchain kullanmanın yollarını arayan Alibaba ile aynı hatlarda çalışıyorlar. Her iki şirket de sağlam bir zincir zinciri oluşturmak istiyor ve blockchain mükemmel bir uyum sağlıyor.

SoftBank görünüşe göre , özellikle sigorta, sağlık ve FinTech alanında, ZhongAn’ın teknolojisinin kullanımını yaygınlaştırmak istiyor. ZhongAn’ın CFO’su Francis Tang, gelecekteki birleşik genişlemeyle ilgili olarak bunu söylemişti.

“Onlar (SoftBank) kendi ağını kullanıyorlar; Teknolojimizi kullanıyoruz, ”diyor Bay Tang,“ Doğal (strateji), Softbank’ın portföyüne gitmek oldu. Bunun üzerinde çalışmak, şirketi küresel hale getirmemize yardımcı olacak. ”

Bu, Çin dışından bir yatırım grubunun, küresel kullanım için bir Çin blok zinciri platformuna dokunduğunu ilk kez görmez. Bu yılın başlarında Hong Kong Parasal Yetkilisi , şu anda geliştirilmekte olan bir ticaret finansmanı sistemi için PingAn tarafından tasarlanan bir platformu kullanmaya karar verdi. Platform, HSBC ve Standart Chartered dahil olmak üzere Asya’nın en büyük bankalarından bazılarının desteğini almış görünüyor.

Önemli Gelişmeler Kaçınılmaz

Nereden geldiğine bakılmaksızın, 150 milyar dolar + + bir çok kalkınma parasıdır. Blockchain tabanlı şirketler muhtemelen bu fonların tek alıcıları değildir. Çift haneli bir yüzdelik bir rakam elde etseler bile, hızla büyüyor olan bir endüstriyi teşvik edecek. Çin’in resmi blockchain politikasındaki şişeye rağmen, Asya’nın hala küresel blok geliştirme için lider konumda olduğu ortaya çıkıyor.

Eric Ly, LinkedIn’e yardım etti ve aynı zamanda CTO’su olarak çalıştı. Yakın zamanda Asya’nın yeni FinTech yenilikleri için hayati bir pazar olduğunu neden genişledi,

“Özellikle kripto dünyasında işten çıkarılmaması gereken bir bölge var.

Asya’da ilgi ve mevcut finansman seviyesi göz önüne alındığında Bay Ly’un doğru olduğu görülecektir. Önümüzdeki birkaç yıl boyunca, kripto ve blok zinciri alanındaki en büyük gelişmelerden bazıları Asya’dan veya Asya tarafından finanse edilen projelerden kaynaklanabilir.

ABD merkezli VC gruplarının kendi evlerinde yükselen Asya yeteneklerine ayak uydurabildikleri, hatta dokunabildikleri görülecektir. En büyük cryptocurrency borsalarının birçoğu, ABD’li şirketlere, ABD merkezli MoneyBase gibi yavaş ilerleyen ABD düzenleyici araçlardan arınmış küresel bir pazara girerken arka ayaklarına koyabilecekleri Asyalılar tarafından yönetiliyor.