Artık Bitcoin Kullanarak Bir Rolls-Royce Alabilirsiniz

Artık Bitcoin Kullanarak Bir Rolls-Royce Alabilirsiniz

Houston, Teksas’taki Rolls-Royce bayiliği, artık potansiyel müşterilere Bitcoin ve Bitcoin Cash kullanarak yeni lüks araçlarını ödemelerini sağlıyor.

Müşterilerin kripto ile ödeme yapmalarına izin veren hareket, cryptocurrency kullanarak lüks ve egzotik otomobiller için giderek artan popüler bir trend haline gelir.

Post Oak Motorlar denilen bayilik, cryptocurrency kabul etmek kendi türünün en yeni ve hareket pahalı otomobil cryptocurrency kullanımını teşvik büyüyen bir eğilim işaret, raporlar Caddeye .

Müşterilerin kripto ile ödeme yapmasına izin vermek için hareket ederken, Post Oak Motor’un sahibi Tilman Fertitta şunları söyledi:

“Bitcoin’in yükselişi ilgimi ateşledi. Birinci sınıf bir lüks otomobil satıcısı olarak, müşterilerime her zaman en iyi satın alma deneyimini sunmak istiyorum ve bu ortaklık dünyanın her yerinden araçlarımızın daha hızlı ve daha kolay satın alınmasına olanak tanıyacak ”dedi.

BTC veya BCH ile ödeme yapmak isteyen müşteriler, dünyanın herhangi bir yerinden BitPay’i kullanarak bunu yapabilir.

BitPay’in baş ticari sorumlusu Sonny Singh de Post Oak Motors ile yeni ortaklığı ele aldı:

“Kullanıcıların, ödeme yapmanın basit bir yolu olduğu için Bitcoin ile daha büyük alışveriş yapmayı tercih ettiklerini fark ettik. Bu ortaklık, ultra lüks araçların artan popülaritesi ile zamanındadır. Post Oak Motors, en iyi arabaları satma konusunda büyük bir üne sahiptir ve biz Tilman ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. ”

BTC ile Egzotik Bir Araba için Ödeme Sistemi Büyüyor

Bu trend ilk olarak Atlanta’nın dışındaki egzotik bir araba bayiliği olan Gürcistan’daki MotorCars’da başladı. Bu arabalar, Shaquille O’Neal, Quavo (rap grubundan Migos) ve Ricardo Lockette dahil olmak üzere A listesindeki müşterilere satış yapıyor. Burada bir araba satın almak için en önemli kişi, ünlü bir rapçi ya da atlet değil, bir Bitcoin milyoneri olan Peter Saddington’dı.

Saddington, BTC kullanarak lüks otomobil satın alma eğilimini, BTC’yi mat beyaz sargı ve üst düzey bir egzoz kiti ile 200.000 $ ‘lık bir 2015 Lamborghini Huracan satın almak için harcadığında geçirdi. Saddington, kripto para birimine olan erken ilgisinden dolayı, Lamborghini’nin sadece 115 $ ‘a mal olduğunu açıkladı.

Iken  konuşma  yaptığı Lambo satın hakkında CNBC için “zaman Lambo?” Meme başvururken, Saddington “Reddit’e ekersen bir mem gibi” öyle olduğunu açıkladı. Saddington, kendisini hala uzun süreli bir Bitcoin sahibi olarak gördüğünü belirtti:

“Uzun süreli bir HODLER ya da Bitcoins’in sahibiyim. 2011’den beri elimden geleni yapıyorum.”

Eğilim, Güney Kaliforniya kentinde bulunan Lamborghini of Newport Beach ile ülke geneline yayıldı  ve araçlara BTC kabul etmek için bir sonraki büyük bayilik oldu. Bayinin genel müdürü Pietro Frigerio, otomobillerin satışlarının Bitcoin kullanımına izin verdikten sonra fırladığını söyledi.

Frigerio CNBC’ye verdiği demeçte, “Birinden, belki de 2013’ten 2016’ya kadar ayda iki işlem gerçekleştirdik ve [Aralık 2017] de yalnızca 10’dan fazla işlem gerçekleştirdik.”

Bitcoin’in hızlı işlem süreleri, ucuz ücretleri ve verimli bir değer deposu ile egzotik bir otomobil satın almak için mükemmel bir araçtır. Post Oak Motors’un artık BTC’yi kabul eden satıcılara eklenmesi sadece bunun pratik bir para birimi olduğunu kanıtlamaya yardımcı oluyor.