Araştırmaya Göre Yatırımcılar En Çok Bitcoin’e Güveniyor

Araştırmaya Göre Yatırımcılar En Çok Bitcoin’e Güveniyor

Yatırım danışmanı SharesPost tarafından yayınlanan bir raporda , yatırımcıların% 68’inin bitcoin’in en fazla potansiyele sahip olduğu; Ocak ayından bu yana, sadece% 48’inin en iyi kripto para birimi olarak BTC’yi gördüğünde duygular arttı.

Raporda, ankete katılanların en büyük piyasa bonosu olan paralar için daha elverişli olduğu bulundu. Bitcoin, Ether (ETH), XRP ve Litecoin (LTC) yanı sıra yatırımcılar ve tüketiciler tarafından da iyi karşılandı. Bitcoin’in yükselen popülaritesine rağmen, Ether yine de yatırımcıların gözdesiydi ama kurşun düşüşünü görüyordu. % 87, ETH’nin Ocak ayında en iyi kripto para birimi olduğunu söyledi; Bu, Temmuz ayında tekrar sorulduğunda% 71 oranında küçüldü.

Raporda, “Hem yatırımcılar hem de tüketiciler, Bitcoin’i sahip oldukları en yüksek para birimi olarak ezici bir şekilde seçtiler, bunu Ethereum, XRP ve Litecoin izledi” dedi. “Üç para birimi, uzun vadeli başarı için en yüksek potansiyele sahip olduklarını söyledi. XRP, yatırımcıların Litecoin ve Bitcoin Cash üzerinden tercih ettiği bir tercih olmaya devam ediyor”.

Amerika Birleşik Devletlerinde ikamet eden 18-64 yaş grubundakiler arasında yapılan ankette, bitcoin zaten en iyi kripto para birimi olarak kabul edildi ve% 6’lık bir artışla liderliğini pekiştirdi. Tüketicilerin dörtte üçünden fazlası, BTC’nin en başarılı madalyon olacağını söyledi. ETH, Ocak ayına göre% 3’lük bir düşüşle, Temmuz ayına kıyasla en başarılı madeni para olacağını düşündü.

Anket, 538’in üzerinde bireysel ve kurumsal akredite yatırımcılardan gelen 538 cevabı aldı.

Ether, azalan ICO sektörünü kaybetti

ETF kararının ertelenmesine ve BTC ticaret masasını raflarına alan Goldman Sachs’ın son satışlarına rağmen , insanlar genel olarak kripto para biriminin geleceği konusunda iyimser kaldılar. YouGov tarafından yürütülen bir anket , bin yıllıkların % 50’sinin – 1980’ler-1990’lar arasında doğmuş olanların – ana ödeme şekli olarak kripto kullanmaya ilgi duyduğunu buldu.

Çalışmaya göre, daha fazla insan kripto paranın önümüzdeki on yıl içinde geniş çapta kabul göreceğini düşünüyordu. % 36’sı, önümüzdeki on yılda ortak bir görüş olacağını, bunun% 34’ünün aynı zaman diliminde kullanılacağını düşünmediğini; Bin yıllıklar, kripto para biriminin ana akımının eski nesillere kıyasla daha büyük bir olasılıkla kabul edildiğini gördüler.

“Bu YouGov araştırmasının öne çıkan özelliği, kripto-para birimlerine binlerce yılda ulaşan farkındalık ve açıklıktır – bu temel demografinin kabulü, gelecekte benimsenmesini sağlamak için anahtardır” diyor Lisk (LSK) pazarlama müdürü Thomas Schouten . “Anket bize, yarının küresel liderlerinin kripto para birimine karşı bilinçli ve açık olduklarını, ancak bunun altında yatan teknolojinin gerçek gelecekteki faydasını anlamayı geliştirmenin bir yolu olabileceğini söylüyor.”

Bitcoin duyarlılığındaki artış neden?

Eter yıl başından bu yana fiyat düşüşü yaşadı. Kısa süre önce yayınlanan bir raporda , İlk Para Teklifi’ne olan ilginin azalması ve düşük finansman hedeflerinin ETH için daha az talep olduğu anlamına geldiğini; ICO fonlarını satan projeler de katkıda bulunan bir faktör olarak önerilmiştir.

SharesPost’un raporu ayrıca, yatırımcıların ve tüketicilerin hala kripto-para birimine doğru yükselişte olduğunu ve bazılarının sahiplerini artırmaya ilgi gösterdiğini vurguluyor.

Brave New Coin’teki araştırma sorumlusu Rafael Delfin’e göre bu bir sürpriz olarak görülmemeli . Cryptocurrency, yeni bir varlık sınıfı olma ve finansal olarak gerilmiş binlerce yıllık olma işaretlerini gösteriyor, bu da ideal bir yatırım fırsatı sunuyor.

“Bu anketin ana paketlerinden biri, bebek borsacılarının son 30+ yıl boyunca borsa kazanımlarını yakalaması ve şimdi emeklilik için para kazanmaya başlaması gibi, genç yetişkinlerin hem değerleriyle hem de yeni bir paradigmaya yönelmeleridir. Delfin , performans kazanımları için önemli bir yukarı yönlü potansiyele sahip .

Piyasalar, Çarşamba günkü düşüşünden bu yana biraz iyileşmeye başladı. SEC’in bir sonraki Bitcoin ETF son tarihine kadar, piyasada öfori fiyatların yükselmeye başlayacağı ve fiyatının düşebileceği düşünülüyorsa da, bugünün 200 $ ‘lık düşüşü direnci kırıp ETH’nin daha da ileri gitmesine yol açabilir.

Bitcoin duyarlılığı yılın sonuna kadar tekrar yükselebilir, ancak bu SEC’in kararına bağlıdır.