Anketlere Göre, Amerikalıların % 41’i Kripto Yatırımlarla İlgilenmiyor

Analitik firması Harris Insights tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, Amerikalıların% 41’inin kripto para yatırımlarına ilgi duymadığını, çünkü hiçbir şeyin paralarını piyasaya süremeyeceğini iddia ettiklerini ortaya koydu.

Fortune’a göre , anket, cryptocurrency ekosistemine yatırımcıları neyin sallayacağını anlamak isteyen cryptocurrency uygulaması Gem tarafından devreye alındı. % 41’i kriptoya sırtını çevirirken,% 50’si yatırım yapmaya istekli olacağını açıkladı.

Anket ülkede 2.000 yetişkin ele aldı ve Amerikalıların sadece% 8’inde zaten bitcoin , etherum ve litecoin gibi kripto paralara yatırım yaptığını ortaya koydu Fortune başına rakam, Amerikalıların% 52’sinin hisse senetleriyle kıyaslandığında göreceli olarak azdır.

Bir başka ilginç bakış açısı, yılda 100.000 dolardan fazla para kazananların kripto paraya yatırım yapma olasılığının daha az olduğunu ve yalnızca% 6 oranında kendi kriptosunun ortaya çıktığını ortaya çıkardı. Yılda 50.000 ile 74.900 dolar arasında değişenların% 11’i kripto-paralı olduklarını gösterirken, bu oran yılda 50.000 dolardan az olanların yüzde 7’sine düşüyor.

Bulgular hakkında yorum yapan Gem kurucusu ve CEO’su Micah Winkelspecht şunları söyledi:

Daha az geliri olan daha genç insanların kriptoya para koymaya daha istekli olduklarını görüyoruz. Tahminimce kripto dijital çağda. Ve genç nesil dijital çağda ve internette her şeyi yapmak için kullanılır.

Micah Winkelpecht

Winkelspecht’in daha düşük gelirli aileler için kuramsallaştırması, kısaca “zengin bir zeka” zihniyetine bağlı olarak kısmen kripto paraya yatırım yapmaya daha yatkın olabilir. Ona göre, cryptocurrency ekosistemi “hâlâ Vahşi Batı evresinde” ve daha fazla paraya sahip olanların daha fazla korumaya sahip olmaları ve bunu riske atmaya istekli olmadıkları.

Kriptosanlara yatırım yapacaklarını belirtenlerin çoğu, “anlaşılabilir temel bilgiler” eksikliğinden dolayı bunu yapmadıklarını belirtti.% 20’lik bir oranla, kriptoların, paralarını koymak için onları motive edebilmeleri de ekledi.

İlginç bir şekilde, IW Capital tarafından yürütülen bir ankette , İngiltere’nin kripto yatırımcılarının% 38’inin kripto para birimini “anlamadığı” ve üçte birinin pazarın yakın gelecekte patlayacak olan bir balonun içinde olduğuna inandığını gördü . Sonuç olarak, IW Capital tarafından ankete katılanların sadece% 5’i kripto yatırımlarından “mali kazançlar” elde ettiler.

Haziran ayında yapılan bir ankette , İngiltere’li bin yıllıkların, bitcoin gibi kripto para cinsinden paralarını“yüksek risk” olarak gördükleri bir yatırıma değil, daha çok, kripto paralarla daha fazla ilgilendiklerini gösteren Winkelspecht bulguları destekleniyor .

Bu çalışmalar, amiral gemisi olan kripto-para birimi olan bitcoinin, Aralık ayı ortasında tüm zamanların 20.000 $ ‘dan neredeyse tüm zaman diliminde pres saatinde yaklaşık 6,370 $’ a düştüğünü gösteren ay süren bir düşüş eğiliminden kurtulduğu bir zamana denk geliyor .