Anket: Kriptoparalar 2019’Da ABD’lilerin Yatırımlarının %5’ini Oluşturacak

Harris Poll tarafından yapılan yeni bir araştırma, kripto para biriminin 2019 için Amerikalıların beklenen yatırımının makul bir bölümünü oluşturduğunu ortaya koymuştur. Bitcoin fiyatlarındaki düşüş ve kripto pazarları için genel değerlenmeye rağmen, gelecekteki yatırımlar için görünüm hala güçlü Amerikalılar önümüzdeki sene katılmayı planlıyorlar.

Geleneksel hisse senetleri, tahviller ve emlaklar hala aslanın pazar payını elinde tutuyor, ancak ABD yatırımcıları arasında kripto para biriminin yer almak için bir sonraki büyük varlık sınıfı olabileceğine dair algı büyüyor, özellikle de maruz kalmaya devam ederken genel portföy riskini azaltan bir dereceye kadar. yukarı doğru. Amerikan CPA Enstitüsü (AICPA) adına görevlendirilen Harris Poll araştırması, Amerikalıların yüzde 35’i, mevcut yatırımcı olarak sınıflandırdıkları veya 2019’da yatırım yapmayı planladıkları arasında, cryptocurrency’nın toplam yatırımlarının yüzde 5’ini oluşturacağını buldu. Bu sayının, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu aracılığıyla ileriye dönük işlemleri takiben kripto-para birimine hakim olan Borsa Yatırım Fonları (ETF) perspektifine yansıtılması, öngörülen yatırım fonlarının yüzde 8’ini oluşturmaktadır.

Kripto para birimine yatırım ilgisini değerlendirmenin yanı sıra, anket, Amerika’nın aktif yatırımcıları arasında endüstrinin eğitimini ve anlayışını ölçmeyi amaçladı. Sayılar, istenen eğitim seviyelerinin altında olan diğer raporlarla aynı doğrultuda olmasına rağmen, ankete katılanların yüzde 50’nin biraz altında olan raporlar, kripto-para birimini anlama konusunda çok az bilgiye sahipti. Bu, endüstrinin hala devam etmesi gereken uzun bir zamanın işareti. piyasa doygunluğuna ulaşmadan ve daha büyük bir kabul görmeden önce. Harris Poll bulgularına hitaben yapılan bir açıklamada , AICPA gelecekteki yatırımlar için ümit vaat eden sayılara rağmen, Amerikan erişkinlerinin kripto para birimine karşı sergiledikleri aşinalık düzeyini belirtti.

InContent

“Cryptocurrency birçok yatırımcıya yabancı gibi görünüyor. Ankette, ABD’li yetişkinlerin yaklaşık yarısının (yüzde 48) Bitcoin, Ethereum veya Litecoin’e aşina olmadığı bulundu.

Anket ayrıca, mevcut yatırımcıların kripto para birimine ve sektöre aşina olanların pazarın geleceğine dair fikir ayrılıkları olduğunu, bu durumun 2018 boyunca yaşanan dalgalanmalar karşısında anlaşılabilir bir duygu olduğunu ortaya koydu. Bu kritere uyan katılımcıların yüzde 24’ü kripto-para biriminin devam etmesini bekliyordu. Mevcut ayı trendine rağmen fiyatta değer kazanırken, yüzde 29’u pazarın daha da gerilemeye başladığını bildirdi. Ankete katılanlar aynı zamanda pazardaki dalgalanmayı da belirledi, yüzde 35’i fiyatın çılgınca dalgalanmaya devam edeceğine ve sadece yüzde 12’sinin de fiyatların aynı kalacağını bildirdi.

Kefaletli parayı genel yatırımlarının sadece küçük ancak riskli bir parçası olarak değerlendiren anketli yatırımcıların dengeli portföy yaklaşımını yansıtan AICPA raporunda, kripto ile ilişkili riskler konusunda piyasada uzun vadeli bir yaklaşım göz önünde bulundurulduğunda,

“Amerikalılar zor para kazanmalarına yatırım yapmadan önce, finansal geleceklerinin kontrolünü ele almaları ve bazı araştırmalar yapmaları önemlidir… Yatırımcıların risk toleranslarıyla eşleşen iyi araştırılmış ve düzgün bir şekilde çeşitlendirilmiş bir portföy uzun vadeli bir stratejiye odaklanmaya güven verecektir. ve kısa vadeli fiyat dalgalanmalarında satmaya alışkınlıktan koru. ”