Akropolis ICO: Blockchain Tabanlı Emeklilik Altyapısı

Akropolis , küresel emeklilik sektöründeki yapısal sorunları ele almayı amaçlayan blok zinciri tabanlı bir platformdur. Platformun arkasındaki ekip, emekli maaşları, sosyal refah ve diğer gelecekteki faydaları taşınabilir bir şekilde sunmak için birden çok yargı bölgesinde kullanılmasını hedefliyor. Sonunda, büyük kurumsal oyuncuları ve bireysel son kullanıcıları teşvikler içeren yeni bir sistemle birleştirmelidir.

Akropolis Hangi Sorunu Çözüyor?

Akropolis, dünyadaki yaşlanan nüfusları etkileyecek olan emeklilik açığı ile ilgili konuları ele almayı hedeflemektedir. İnternet sitesinde Akropolis, dünyanın dört bir yanındaki emekli maaşlarının durumunu gösteren birkaç rapordan bahsediyor. Dünya Ekonomik Forumu’ndan bir raporda, emeklilik yaşındaki nüfusun yüzde 48’inin emekli maaşı almadığı belirtiliyor. Buna ek olarak, bu raporda, küresel emeklilik tasarruf açığının 2050 yılına kadar 400 trilyon dolara ulaşacağı ve 2015 yılında gerçekleşen 70 trilyon dolara karşılık geleceği belirtiliyor.

Akropolis’in bir diğer raporu da CitiGroup’dan geldi. Söz konusu raporda, 20 OECD ülkesi analiz edildi, normal düzeydeki devlet emeklilik yükümlülüklerine dikkat edilmedi ve ortalama GSYH’nin yüzde 190’unu buldu. Karşılaştırıldığında, rapor edilen toplam devlet borçları GSYİH’nın sadece yüzde 109’udur.

sorunlar

Bu raporlara ve diğer benzer bilgilere dayanarak Akropolis ekibi, bu temelde kusurlu emeklilik sistemini çözmek için yerinde bir çözüm bulunmadığını fark etti.

Akropolis Meseleyi Nasıl Çözüyor?

Akropolis, dünya çapında emeklilik fonlarındaki aksaklıkların azaltılması ve potansiyel olarak ortadan kaldırılmasını, değişmez ve şeffaf olan yeni bir akıllı sözleşme temelli emeklilik fonu altyapısı oluşturarak hedeflemektedir. Bu, insanların yatırım ve tasarruf hakkında ne düşündüklerini ideal olarak değiştirecektir.

Genel olarak, Akropolis dünya çapında en büyük alternatif emeklilik altyapısı olmayı umuyor. Herkes için daha güvenli bir finansal geleceği sağlamak için blok zincirde merkezi olmayan emekli maaşı alacak.

Akropolis’in Vizyonu Nedir ve Platform Nasıl Gelir Elde Edecek?

Belirtildiği gibi, Akropolis’in en büyük hedefi, dünya çapında bir emeklilik açığı sorununu çözmektir. Hedefine ulaşmak için Akropolis, öngörülemeyen risklere karşı daha fazla dayanıklılık yaratmak ve daha sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için teknolojiyi kullanıyor. Blockchain ve tokenization kullanarak Akropolis, ücretlerden minimum erozyonla birlikte ekonomik verimlilik ve şeffaflık sağlar. Kullanıcılar, üçüncü taraflara güvenmek için geleneksel yöntem yerine süreç ve platformun kontrolünde.

Vizyon

Akropol Token

900.000.000 jetonun toplam jetonu var. Bu, satışa yüzde 40, takım için yüzde 20 (hakediş), yüzde 20 yedek fon ve ortaklıklar, yüzde 10 danışman ve erken destekçiler ve pazarlama ve ekosistem gelişimi için son yüzde 10 ile ayrılıyor.

Akropolis web sitesinde jeton programını açıklayan ayrıntılı bir tablo görüntüleyebilirsiniz. Simge, akıllı sözleşmeler, eylem / teklif motoru (fiyatlandırma modülü ve pazar yeri itibarı modülü dahil) ve çapraz zincir işlevi için kullanılacaktır. Bireysel kullanıcılar tokenleri, prim ve ücretsiz hizmetlere erişmek, karşılığında akıllı ödüller ile ana bağlantısı olan ödülleri kazanmak için sermaye olarak kullanacaklar. Kurumsal kullanıcılar çoğunlukla çapraz zincir işlevlerine ve erişim sermayesine ve kullanıcılara veri, yetenek ve hizmetlere erişen jetonlarla bağlanacaktır.

Fon yöneticileri, danışmanlar ve operatörler, yeni sermaye kaynaklarına ve yeni müşterilere erişmek ve yönetim ücretlerini almak için jetonları kullanarak hizmetlere odaklanacaktır. Genellikle açık artırma / teklif motoruyla bağlantı kuracaklar. Geliştirici topluluğu ayrıca çoğu zaman açık artırma / teklif motoruna, araçlara ve yeteneklere erişecek. Bu topluluk, ekosistemdeki fırsatlara ve geliştirme araçlarına erişmek ve ödüller kazanmak için Akropolis jetonlarını kullanacaktır.

Jetonlu Satış

Akropolis Token Satış

Şu anda e-posta adresinize kolayca katılabileceğiniz Akropolis jetonu oluşturma etkinliği için bir bekleme listesi var. Toplam jetonun 900.000.000 tedarikçiden, 360.000.000 adete kadar satışa çıkacak olması, tüm jetonların yüzde 40’ı. Jeton satışı için sert kapak 25.000.000 $ olarak ayarlandı. Jetonun satış fiyatı, jeton oluşturma olayından 48 saat önce kilitlenen USD / ETH oranı ile 0,069 ABD dolarıdır. Takım ve danışman jetonları için kazanma süresi 18 ay olacak.

Jetonun satış gelirleri yüzde 50, yetenek ve teknolojiye ayrılacak. Ek bir yüzde 15 ortaklığa, yüzde 12.5’i yasal ve düzenleyici, yüzde 10’u pazarlamaya, yüzde 10’u faaliyetlere ve yüzde 2,5’i bir olasılık olarak gidecektir.

Akropolis Yol Haritası

2017’nin 3. çeyrek ve 4. çeyreğinde Akropolis, melek fonunu yuvarlaklaştırdı ve satış öncesi yumuşaklığa ulaştı. Aynı zamanda beyaz kağıdını hazırladı. 2018’in 1’inci döneminde, beyaz kağıtlar yayınlandı, akıllı sözleşmelerini geliştirdi ve denetledi, stratejik ortaklıklar imzaladı ve MVU’yu test ağına yerleştirdi.

Şimdi, 2018’in Q2 ve Q3’ünde jeton oluşturma olayı planlanacak ve jetonlar dağıtılacak. Akropolis ayrıca, kurumsal ortaklıklar imzalayacak, teknik mimariyi kesinleştirecek ve MVP’yi deneme müşterileriyle birlikte görevlendirecek. Bunu takiben, Q3 ve Q4, özel bir gruptaki ilk kullanıcılar için yayınlanan B2C Beta ürününü ve B2B ürün prototipinin tamamlandığını görecek.

Yol Haritası

Q4’te, tam özellikli platform katmanı, ana ağdaki ön uç ürünlere entegre olacak. B2B pilot hizmeti, belirli bir kurumsal kullanıcı grubuyla lansman için hazır olacak. Akropolis ayrıca, seçilen emeklilik fonu varlık yöneticilerine katılacak, izleyen kullanıcıların sınırlı bir temelde B2C ürününe katılmalarına ve iOS ve Android uygulamaları için KG’ye tamamlanmalarına izin verecek. 2019 ve sonrasında Akropolis, iki bağımsız denetçinin, akıllı sözleşme kütüphanesinde tam bir denetime sahip olmasını, platformun ilk sürümünü serbest bırakmasını, donanım cüzdanlarını hazır bulundurmasını ve üçüncü taraf eklentileri için harici API’yi serbest bırakmasını sağlayacaktır.

Sonuç

Akropolis, dünyanın dört bir yanında bulunan bir emekli aylığı sorununa değinerek emeklilikle nasıl başa çıktığımızı değiştirmeyi amaçlıyor. Dünyanın dört bir yanındaki insanlar için daha iyi bir finansal geleceğe olanak sağlamak için blok zincirini kullanan emeklilik maaşı için altyapı yaratacaktır.