AB Milletvekili, ICO’lar İçin Düzenlemeler İstiyor

AB Milletvekili, ICO’lar İçin Düzenlemeler İstiyor

Bir Avrupalı ​​milletvekili, ilk para teklifleri (ICO) için yeni düzenlemelerin, Avrupa Birliği içinde daha “erişilebilir” hale getirilmesinin anahtarı olduğuna inanmaktadır.

Avrupa Parlamentosu (MEP) üyesi Ashley Fox,  Sivil Toplum Örgütleri ve daha spesifik olarak, onları yöneten insanlar ve işyerleri için yeni kurallar getirecek düzenlemeleri tartışmak üzere Salı günü bir toplantı düzenledi .

Fox, kuralların satışların yapılmasına izin veren projeler için gönüllü olacağını belirtti, ancak şirketlerin benimsendikleri takdirde onlara uymak isteyeceklerini umuyordu.

MEP ‘in önerisi, ICO’lar için 8 milyon avro tutarını sınırlayacak, müşteri / kara para aklama kurallarını yerine getirecek ve tüm AB’ ye erişim sağlayan jetonlu başlangıçlar sağlayacak, CoinDesk ile özel bir röportajda açıkladı.

” Yapmayı planladığım şey, aracı kurumların gerekli durum tespiti yapmasına olanak tanıyan ICO’lara şeffaflık getirmesidir. Bunun etkisi, tüm piyasaya bir pasaport veren AB çapında bir yasa sağlamak olacaktır.” Dedi. 

Zaman geçtikçe, daha fazla şirketin çerçeve kapsamında düzenlenmesini isteyebileceğini ekledi.

Fox, devam etti:

“ICO’lar devam edebilir, ancak eğer [ölçütleri] doldurmazlarsa, faydalanmayacaklar. [Düzenlemelere giriş] onlara AB pazarının bütününe bir pasaport verecek ve bunun da şeffaflığı artırdığını düşünüyorum. Şu anda 28 ülkeniz var, bazıları para kazanmak için ulusal kurallara sahip, kimilerinin de hiç kuralları yok. Eğer Fransa’da para toplarsanız, bu parayı sadece Fransa’da kullanabilirsiniz. ”

Fox’un düzenlemesinin yararı, o, kurallara uymak zorunda olan şirketlerin daha geniş bir pazara erişebilecekleridir.

Avrupa Birliği’ndeki bankalar ve diğer finans kurumları da kuralları göz önünde bulundurarak Fox’a bir politika danışmanı ve İnovasyon Grubu sekreteri Lavan Thasarathakumar dedi. Grubun finansal kurumlarla konuştuğunu ve tekrar tekrar ortaya çıkan sorunlardan biri durum tespiti olduğunu söyledi.

Belirteç projeleri daha sıkı KYC / AML kontrollerine bağlı kalıyorsa, bankalar hizmet sunmaya daha istekli olabilirler, ancak bu “hiçbir şekilde” şu anda bir garanti değildir.

Gerçekten de, bankalar kripto para birimleriyle doğrudan ilgilenmekte, sanayi bugün olduğundan daha düzenlenmiş olmalıdır. Bankacılık pazarları, inovasyon ve tüketicilerin Avrupalı ​​Bankacılık Otoritesi direktörü Piers Haben, Salı günü Fox’un önerdiği düzenlemeyle ilgili daha önceki duruşmada konuşan ajansın, konuyu finansal kurumlarla tartıştığını söyledi.

“Özellikle finansal kurumların nasıl kriptolara girdiğine bakıyoruz. Finansal kurumlar bize kripto tutmak istediklerini söylüyorlar … iki sebepten dolayı. Para kazanmak için değil, teknoloji ile daha iyi kavramak için … ve ikinci olarak Kripto tutmak istedikleri için kendileri ICO’lara yatırım yapabilirler, “dedi.

Taslak teklif bu ayın başlarında yayınlandı ve üyeler Salı günü görüşmek üzere bir araya geldi. Şimdi, milletvekilleri herhangi bir değişiklik önermek için bir hafta var, dedi. Bunların sunulmasından sonra, grup herhangi bir değişikliği görüşmek üzere tekrar görüşecek.

Kasım ayında, Ekonomik ve Parasal İşler Komitesinin tamamı, hem orijinal teklif hem de yapılan herhangi bir değişiklik hakkında tartışmak ve oy vermek için toplanacak. Genel kurul toplantısı, daha sonra Kasım ayı sonu veya Aralık ayı başlarında Avrupa Parlamentosu’nun resmi görevine karar verecektir.

Eşzamanlı olarak, Avrupa Konseyi teklif üzerine bir pozisyon geliştirecektir. Fox, gelecek yılın başlarında, iki kuruluşun, pozisyonlarının farklılıklarını uzlaştırmak zorunda kalacaklar, son oylamada, Şubat sonuna kadarki yönetmeliğin onaylanması veya onaylanmaması için son oylama yapılacak.

Geleceği düşündüğü değişiklikleri sorduğunda karar verdi.

“Raporlarımın hangi bölümlerinin henüz itiraz edeceğini bilmiyorum,” diye kaydetti. “Bence iyi bir rapor, onun herhangi bir parçasını değiştirmeyi istemiyorum.”

Salı günkü görüşmede yapılan bir argüman, 8 milyon avroluk sınırın çok düşük olduğu ve bazı milletvekillerinin bunun yerine 10 milyon avroluk bir limit önerdiğini belirtti. Ancak bu, benimseme sürecini daha karmaşık hale getirebilir, dedi Fox:

“8 milyon avroluk sonuca varmamın sebebi … Prospectus Direktifi ile uyumluydu . Ve eğer bu sınırın üzerine çıksaydık, diğer mevzuat parçalarını değiştirmemiz gerekecek. Sanırım [a] 1 milyon sınır çok düşük… ama henüz 8 milyonun üzerinde bir beklenti göremiyorum. ”