3 Borsa, Fiat Paraların Hızlı Aktarımı İçin Ripple’ın xRapid Çözümünü Kullanacak

Ripple (XRP), bu yılın başından bu yana fiyatının% 90’dan fazla düşmesiyle birlikte kripto piyasasında zor bir zaman geçirmesine rağmen, şirketin finansal ödemeler sektöründe önemli bir inakasyon yapmasını engellemedi. Ripple Labs, Avrupa, Asya ve BAE pazarlarında bankacılık kurumları ile önemli bağlar kuruyor. Üstelik, birçok online ödeme hizmeti ve ağ geçidi de, Ripple’in düşük maliyetli anında ödeme çözümlerini entegre etmeye çalışıyor.

16 Ağustos Perşembe günü, Ripple, xRapid sınır ötesi ödemeler çözümü çözümüne bir kez daha itmek için üç kripto para birimi değişimi ile işbirliği yaptığını duyurdu. Onun içinde resmi basın açıklamasında Meksika Bitso, ABD merkezli Bittrex ve Dijital para alışverişi “sağlıklı” ekosistemini geliştirmek için Phillippines merkezli Coins.ph – Ripple üç farklı cryptocurrency alışverişi ile ortaklığa girmiştir belirtiyor.

Bu işbirliğinin bir parçası olarak, üç değişim, Meksika pesoları, ABD Doları ve Filipinler pesoları arasında kolay para transferi için Ripple’in xRapid çözümünü kullanacak. Bunun arkasındaki operasyonel çalışmayı açıklarken, Ripple şunları söyledi:

“Bittrex ile bir hesabı olan bir finans kuruluşu (FI), Bittrex’te XRP’ye anında dönüşen xRapid aracılığıyla ABD doları cinsinden bir ödeme başlatır. XRP’deki ödeme tutarı XRP Defterine, daha sonra Bitso’ya Meksika pezosu likidite havuzu üzerinden çözümlenerek XRP’yi anında fiat’a dönüştürür ve hedef banka hesabına yerleştirilir. ”

xRapid, global finansal kurumlar arasındaki uluslararası fiat transferlerini kolaylaştırmak için anında gerçek zamanlı brüt ödeme için Ripple tarafından geliştirilen bir XRP tabanlı blockchain çözümüdür. Dalgalanma Baş Piyasa Stratejisti Cory Johnson şöyle dedi:

“Biz zaten birkaç başarılı xRapid pilotları gördüm ve daha sonra bu yıl üretime beta üretim yerinden olarak, bu değişim ortaklar bizim kendi ödemeleri farklı para arasında sorunsuz hareket edeceğini konfor ve güvencesi ile finans kuruluşlarını sunmamızı sağlayacaktır. ”

Jhonson bu üç alışverişi ile kravat başlıca nedenlerinden biri onlar XRP jeton için likidite bir sürü sağlamak ve bu ortaklık daha da kızıştırmak yardımcı olacaktır belirtiyor. Açıkladı:

“Organik olarak odaklandığımız koridorlar… yoğun koridorlara odaklanmak istiyoruz. Çok hareketli bir XRP pazarının olduğu yerlere odaklanmak istiyoruz ve en yüksek değere sahip olabileceğimiz yerlere odaklanmak istiyoruz. ”

Daha fazla genişleme için Ripple Çin’i gözlüyor

Çin, son bir yıldan beri kripto pazarına karşı durmasına rağmen, şirket bu alanda maksimum patent sayısına sahip olan blockchain teknolojisine öncülük ediyor. Güney Doğu Asya ülkelerinde büyük ölçüde yatırım yapan Ripple, şimdi Çin pazarına bakıyor.

Ripple’in AB stratejik hesaplarından sorumlu başkan yardımcısı CNBC ile konuşurken , Jeremy Lights şunları söyledi:

“Çin kesinlikle bir  ilgi bölgesi.”

Ripple’in diğer kripto şirketlerine kıyasla sağladığı fayda, XRP tokenlerinin kullanılmasını gerektirmeyen diğer blockchain tabanlı ödeme çözümlerine sahip olmasıdır, örn. Ripple’in xCurrent çözümü. Sonuç olarak şirket ayrıca, Ripple markasını XRP’den ayırmayı dört gözle bekliyor.

Ancak, Ripple’in Çin pazarındaki rekabeti, yerel oyunculardan da yoğun bir rekabet olduğu için bu kadar kolay olmayacak. Çin’in en popüler mesajlaşma uygulaması WeChat’in ana şirketi Tencent, ülke çapında bir blockchain tabanlı ödeme çözümü geliştirmek için Shenzhen vergi yetkilileriyle birlikte çalışıyor.

Bununla birlikte, Ripple, ödeme çözümlerinin çoğu uluslararası para transferlerini kolaylaştırmak için tasarlandığından, kendisi için hala bir alan yaratabilir.