2Masternodes ile Pasif Gelir Nasıl Kazanılır?

Masternode Nedir?

2Masternodes kullanmadan önce, bir masternode’nun ne olduğu hakkında bir fikriniz olmalı. Basitçe söylemek gerekirse, bir masternode, merkezi olmayan bir ağda bir sunucudur. Benzersiz işlevlerin sıradan düğümlerin yapamayacağı şekilde tamamlanması için kullanılır. Doğrudan gönderme / anlık işlemler veya özel işlemler gibi özellikler için kullanılabilir.

Masternodes, işlemlerin onaylanması ve yayılmasıyla ilgili belirli görevleri yerine getirir ve karşılığında ödüller alırlar.

Para birimlerinin başlatılması için depozitolar gereklidir ve masternode kapanırsa yatırımcı depozitolarını geri alır. Madenciler, madenciliğe benzer, ancak güç tüketimi gerektirmeyen işlevsellik sağlayan bir Kanıt İspat ilkesi üzerinde çalışırlar.

2Masternodes İstatistikleri

2Masternodes, web sitesinde önemli istatistiklerin güncel listesini tutar. Yazım sırasında, 1,156 ortak sahip, 420 tane yandaş ve toplamda 31,444 dolar ödendi. Ayrıca çeşitli masternotlar için belirli istatistikleri görüntüleyebilirsiniz. Örneğin, GOBYTE, yazı yazıldığı sırada, 128 düğümlü 442 ortak sahibine ve 16.667 dolar ödeneğe sahipti.

2Masternodes Özellikleri

Kullanıcıların 2Masternodes’ı kullanabilmeleri için herhangi bir kaydı tamamlamaları gerekmemektedir ve bu platformu daha da erişilebilir hale getirmektedir. 2Masternodes’ın depoladığı tek veri, onlara verdiğiniz cüzdan adresidir. Ayrıca, tamamen şeffaf ve açık, müşterilerin 2Masternodes ana bilgisayarlarından herhangi birinin işlemlerini görmesine izin veriyor.

Masternodes Hisseleri

Bir masternode üretmek, şeffaf olduğu kadar tamamen anonimdir. Hizmet işlemlerini, kripto bloklarıyla ilgili bilgileri gösteren blockchain explorer üzerinden izleyebilirsiniz.

2Masternodes’ı kullanmak için, masternodun en az% 1’ine yatırım yapmalısınız. Bundan daha az gönderirseniz, yatırımınız otomatik olarak cüzdanınıza iade edilir. Ödemeler açısından asgari ödeme 0,5 jeton olarak belirlenmiştir. 0,5 jetonun altındaki ödüller durumunda, ödül, hizmet hesabında birikecektir ve minimum ödüle ulaştığınızda gelecekteki ödüller ile birleştirilecektir.

2Masternodes Nasıl Kullanılır?

2Masternodes, tamamen otomatik olan ilk kripto masternode barındırma hizmetidir. Tam bir masternode veya bir tane satın almayı tercih edebilirsiniz. Barındırma için herhangi bir ödeme gerekli değildir ve her şey otomatik olarak oluşturulur ve aralarında masternotlar oluşturma ve senkronize etme dahil. 2Masternodes, sunucunuzu otomatik olarak yapılandıracak ve ardından blockchain’i indirecek ve senkronize edecektir. Daha sonra, otomatik olarak, masternode’nun, yatırım yaptıkları varlıkların yüzdesine dayalı olarak, masternodun ortak sahiplerine iş için kazandığı ödülleri otomatik olarak öder.

Masternode hisselerinin satışına başlamak için cüzdan adresinize erişmeniz gerekecektir. Satışları takiben, iki hafta içinde masternode hisseleri için paraları geri alırsınız.

Bazı kullanıcılar, gönderdikleri yatırımın çeşitli kaynaklara ayrıldığını fark edecekler. Bu yatırım, masternodun derlenmesi sırasında gönderilen sonuncusuysa gerçekleşebilir. Bu durumda, yatırımın yarısı muhtemelen bir sonraki masternod için bekleyen diğer yarısı ile mevcut masternode içine yaptı. Başka bir yatırımcının yeni bir düğümde kalan diğer kısmı ile yaptığınız yatırımın bir kısmı için sattığı hissini almanız da mümkündür.

2Masternodes Cüzdanlar

2Masternodes’ı kullanmak için, seçilen kripto para birimi ve özel anahtarlarınıza erişim için tasarlanmış tam bir blockchain cüzdanına sahip olmanız gerekir. Bir kripto değişiminde kayıtlı bir cüzdanın olması yeterli değildir. Bu, ödül alma işlemi anonim olduğundan, ödüllerin yatırım formunuzdaki adrese gönderileceği anlamına gelir, yani bir kripto değişiminin oluşturduğu bir cüzdanı kullanamazsınız demektir. Bu cüzdanlardan biriyle kayıt olsaydınız, büyük olasılıkla ödül veya yatırımınızın geri dönüşünü almazsınız.

Ayrıca 2Masternodes için Coinomi çok paralı cüzdanını kullanmak da mümkündür. Seçtiğiniz cüzdandan bağımsız olarak, 2Masternodes, kullanıcılara tam blok zincirleme ile resmi bir cüzdanı tercih etmelerini önerir; çünkü bu, maksimum güvenlik ve özel anahtarların kontrolünü sağlar.

2Masternodes Ücretleri

2Masternodes, yüzde 10’luk bir servis ücreti talep ediyor. Bu sadece masternode ödüllerinizi aldığınızda ücretlendirilir, böylece kullanıcılar herhangi bir masternode ödülü almadıkları takdirde 2Masternodes ödeme konusunda endişelenmezler.

2Masternodes Güvenliği

2Masternode, herhangi bir kayıt gerektirmeyen ve sadece bir cüzdan adresi biçimindeki verileri depolayan güvenliği yüksek bir öncelik haline getirir. Bahsedildiği gibi, eşanlamlılar üretme süreci şeffaf ve anonimdir. İşlemler herkese açık olduğundan, kullanıcılar servis işlemlerini izleyebilirler. Ayrıca, 2Masternodes endüstri standardı güvenlik çözümlerini karşılar ve çoklu koruma katmanları içerir.

Her bir masternode, Dijital Okyanus veya Amazon Web Servislerinde benzersiz bir sanal örnek üzerinde çalışır. Bu örneğe doğrudan IP erişimi yoktur ve düğüm etkileşimleri özel Elastik Yük Dengeleyicileri üzerinden gerçekleşir, böylece çalışan düğümün gerçek IP’si gizlenir.

Ayrıca, gelen fonları kontrol eden arka uç da dahil olmak üzere, kritik sistem parçaları için harici internet erişimi yoktur. Tüm bu kritik parçalar, sanal özel ağlarda AWD içinde gizlenir. 2Masternodes ayrıca arka uç kullanan paketlerde bulunanlar da dahil olmak üzere sürekli olarak güvenlik açıklarını izler. Bu, uzun zamandır bilinen güvenlik açıklarını kullanan ihlalleri durdurur.

Daha fazla güvenlik, 2Masternodes’ın sıfır izleme amaçlı aramalarını sürekli olarak izlemekten kaynaklanır. Böylece, sorunları hızlı bir şekilde ele alabilir, sistemin kritik öneme sahip bölümlerine oldukça sınırlı erişime ve kamuya açık olan bölümlerin kamuya açık olmamasına neden olur. masternodlar veya fonlar üzerinde herhangi bir kontrol sahibi olmak.

Sonuç

2Masternodes, bir masternode sahibi olmak isteyenlerin bunu kolaylaştırır. Sistem her şeyi otomatik olarak hallederek, sadece birkaç tıklama ile yatırımınızı göndermenizi sağlayarak ödüller kazanmaya başlayabilirsiniz. 2Masternodes ile, tam bir masternod ya da masternodlara daha kolay erişilebilir yatırım yapan bir masternodun payına sahip olmak mümkündür. Sistem yerinde çoklu güvenlik önlemlerine sahiptir ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır.