2019’un En Çok Beklenen Kripto Projeleri

1) Bakkt ve BTC vadeli işlemleri

Muhtemelen en çok beklenenlerden biri Bakkt .

Birincisi, lansmanın Ocak ayının sonuna kadar açıklandığı yönünde. Bazı söylentilere göre, başka bir erteleme de olabilir, ancak Ocak ayında başlatılmayacaksa , Şubat 2019’a kayabilir .

İkinci sebep, büyük sermayenin kurumsal yatırımcılardan, özellikle de bitcoinlerden girmesine izin vermesi gerektiğidir.

Bakkt’ın piyasaya sürülmesinin bu olası sonucu ile ilgili beklenti gerçekten çok yüksektir, çünkü aynı zamanda projenin yaratıcıları ana hedeflerinden birinin özellikle bu olduğunu geniş çapta ilan etmişlerdir.

Her şey plana göre giderse veya ilan edilirse, piyasadaki etki gerçekten önemli olabilir.

Benzer bir şey SEC’in muhtemelen Şubat 2019’da karar vereceği bitcoin ETF’leri için de geçerli.

Aslında, son zamanlarda bu konuda beklediğim gecikme ve muhtemelen aynı Bakkt bile, çünkü ETF’lerde beklemek bile kurumsal yatırımcıların olası girişini ilgilendirdiği için biraz zayıflamış görünüyor.

Başka bir deyişle, Bakkt’ın gelecekleri ETF’lerinki ile benzer bir sonuç elde etmeyi veya en azından karşılaştırılabilir, ancak daha az belirsizlikle başarabilir.

Aslında, bitcoin ETF’lerin SEC onayı hakkında hala şüpheler olsa da, Bakkt’in geleceğinin CFTC tarafından onaylanması sadece birkaç gün gibi görünüyor. Dolayısıyla bir tarafta bekleme azalmış, diğer tarafta yükselmiştir.

Ancak dürüst olmak gerekirse, gerçek beklenti, bu sektöre büyük miktarda taze sermaye getirebilecek büyük kurumsal yatırımcıların girmesidir: Bakkt ve ETF’ler, son değil, sadece araç olacaktır, ancak en uygun ikisi olmaya devam edecektir. bunun olmasına izin verecek projeler.

2) Lightning Network

2019’un kripto projeleri arasında, 2018’de başlamış, ancak kitlesel olarak kabul edilmekten çok uzakta olan Aydınlatma Ağı’nın yayılması için büyük bir beklenti var.

Ancak son aylarda, LN kelimenin tam anlamıyla kalkıyor gibi görünüyor ve bu eğilim 2019’da da devam edebilir.

Son 30 günde, kanal sayısı% 24, düğüm sayısı% 13 ve ağ kapasitesi% 12 arttı: bu oranda yayılması önümüzdeki 12 ay boyunca üç veya dört katına çıkabildi.

Bu, 2019’da gerçek bir kitle kabulüne yol açmayabilir, ancak temellerini kesin olarak atabilir.

3) Stabilcoinler

Kitlesel evlat edinme konusunda, özellikle büyük şirketlerin bu konuda ilgisi göz önüne alındığında, stabilcoin için çok fazla beklenti var . Tabii ki, stabilcoin kripto dünyasında büyük bir coşku uyandıramaz, ancak profesyonel olmayanlar ve neofit’ler arasında bile bu yeni teknolojilerin kullanımının yayılmasına biraz katkıda bulunamazlar.

Stabilcoin aslında bazı fiillerde geleneksel fiat para birimlerine çok benzer, ancak kripto sektöründe kullanılanlara benzer olmasalar da çok benzer araçlar ile kullanılıyor.

Bu nedenle, bu durumda, beklenti tam olarak 2019’daki muhtemel kütle yayılımı içindir; bu, gerçek kripto para birimlerinin kütle yayılmasının ardından yol açabilir.

4) Kripto Düzenlemeleri

Beklentinin fazla olduğu başka bir proje de düzenleme düzenlemesidir. Gerçekte, bu durumda, her şeyden önce kamusal ve devlet olmak üzere birçok farklı ulusal proje meselesidir ve bu nedenle kesinlikle büyük bir coşku uyandıramaz.

Ancak beklenti çok fazla, çünkü birkaçı değil, mevcut düzenleme boşluğunun bir yandan bu yeni teknolojilerin kitlesel olarak benimsenmesi ve diğer yandan kurumsal yatırımcıların girişine engel olabileceğine inananlar değil.

5) Güvenlik Jetonları ve STOlar

Son olarak, güvenlik belirteçleri etrafında dönen düzinelerce proje ve çoğu durumda bunları karşılayamayan tüm bu şirketler için borsadaki halka arzlara alternatif finansman yöntemleri haline gelebilecek STO (Güvenlik Simgesi Teklifi) adı verilen proje var.

Bu durumda, düzenleme meselesiyle yakından bağlantılı ve aynı zamanda çok sayıda borsa içeren birçok farklı proje sorunudur. Örneğin, üzerinde de en ilgi ait olduğunu odaklanır Nasdaq piyasada yerleştirme ve güvenlik belirteçleri alışverişi için bir platform sağlar.

Buna ek olarak, RGB‘den Amazon ve IBM projelerine kadar ve özellikle merkezileşmemiş borsalar (DEX) tarafından da birçok gelişme bulunmaktadır .

Bu projelerden bazıları halihazırda 2019’un ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek ya da devam etmekte olan bazı projeler çoktan başlamış ya da iyi durumdadır. Diğerleri halen çalışma ya da planlama aşamasındadır, diğerleri ise henüz ilk adımlarını atmaya başlamıştır.

Kesinlikle 2019, kripto sektöründe pek çok haber getirecek, bazıları ilginç, bazıları ise daha az, ancak şunu söyleyebiliriz ki, Aralık 2019’daki senaryonun şimdi olduğundan çok daha farklı olacağını kesin olarak söyleyebiliriz.