2019 İçin Büyük Öngörüler: Bitcoin İçin Yeni Rekor Fiyat Mümkün mü?

Bitcoin ve kripto para birimleri için fiyat tahminleri her zaman bir miktar şüphecilikle karşılanabilir. Geçen yıl bir pazar düzeltmesi bekleniyordu, ancak çok azı Bitcoin’in 2018’de  80’in üzerinde kaybedeceğini öngörmüştü. Weiss Ratings, önümüzdeki yıl için öngörülerini daha yeni yayınladı ve oldukça fazla yükseldi.

Bitcoin İçin Yeni Rekor

2017’nin kripto yatırımcıları için harika bir yıl olduğu gerçeğinden başlayarak ve 2018, öngörünün tam tersi olan 2019 için neyin depoda olduğunu tahmin etmeye çalışıyor . 2018’de kripto için temeller , fiyat hareketindeki farklılığa rağmen son derece iyiydi. Birçok ülke, yatırımcıları korumak için kripto ve yasal çerçevelere kapılarını açtı ve dünya genelinde piyasaya sürüldü.

Weiss tahminleri, eğilim döngüleri modeline ve varlıkları risk, ödül, teknoloji ve benimseme açısından derecelendiren kripto para derecelendirme modeline dayanmaktadır. İlk tahmin, Bitcoin’in dijital altın olacağıdır; çünkü depolamak için hiçbir maliyeti yoktur, kolayca transfer edilebilir, çok güvenlidir ve herhangi bir hükümet veya rejim tarafından el konamaz. Bu nedenle BTC, değerin en üst dijital mağazası olarak kabul edilir.

2015 yılında, Bitcoin’in benzer miktarda kaybettiği önceki ayı piyasalarına baktığımızda , Weiss, art arda ölüm ilanını yazan uzmanlar olmasına rağmen BTC’nin yeniden daha güçlü olabileceğini öngörüyor. Büyük bir ayı piyasasında, zayıf ellerin ve yeni başlayanların işlemcilerinin çoğu, teknoloji ve uzun vadeli yatırımcılara inananların daha fazla birikmesiyle birlikte ayrılacak. Sonuç olarak, Bitcoin 2019’da tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmak için tekrar yükselecek.

Bazı altcoin’lerin de 20 kat kazanç elde etmek için toparlanacağı tahmin edilmektedir, ancak raporda özel olanlardan söz edilmiyor; “Ancak, aralarında, üstün teknolojiye sahip seçkin bir azınlık, gerçek dünyada artan evlat edinme ile çekiş kazanacaktır. Sonunda tüm zamanların en yüksek noktalarına dönecekler. ”

Sözü edilen EOS, Cardano ve Holochain gibi birkaç şifreleme ile inşa edilmiş yeni bir internet türü tahmin edilmiştir. Bu üçünün nasıl sonuçlandığı, büyüklüğün habercisi olacak; Ethereum gibi başkaları varken gizem , web ile benzer şeyler yapan , Tron, Neo, Iota ve Icon . İnternet 3.0’ın oluşturulması buradaki amaç ama Weiss çoğu altcoin’in “sonunda başarısız olacağını” öngörüyor. Ayrıca, bir dizi yeninin yutmaya girip ilk 10’a gireceğini öngörüyor.

Ripple’ın XRP ve Stellar Lümenlerinin bankacılık dünyasını tahrip ettiği tahmin ediliyor, ancak bu, yalnızca eskisi gibi olmayan ademi merkeziyetçi olduklarında mümkün olacak. Ne olursa olsun, Weiss, eğer Ripple SWIFT’in yerini alabilirse, dünyanın önde gelen kriptopara biriminin olacağını tahmin ediyor.